Personalista a jeho výzvy v roce 2017

697

Bez ohledu na to, kdo jste a co děláte, vždy je nějaký prostor pro vaše zlepšení. Pro všechny obory platí, že bychom vždy měli usilovat o nejlepší praxi a neustálý sběr zkušeností. Pro obor personalistiky to platí s dynamickým trhem práce čím dál více. S novým rokem je ideální čas na to, začít uvažovat jinak a přijmout nějaká opatření. Pojďme na několik úvah o tom, jak se takový náborář-recruiter nebo personalista, HR manažer, může posunout v roce 2017.

Personalista a jeho výzvy

Vaše síť

Přestaňte se bát volání a oslovování. Klaďte klientům nebo kandidátům otázky, dotazy o jejich sektoru, potřebách a problémech. Popovídejte si s nimi. Máme tu LinkedIn skupiny, Facebook skupiny, oborové weby, ale nejen to, běžte dál a zkuste se více síťovat s vašimi klienty nebo kandidáty. Čím lepší analýzu klienta nebo kandidáta uděláte, tím více budete v budoucnu připraveni. Zkoumejte a analyzujte, stále se připravujte a přípravu nepodceňujte. Nesnažte se vždy sledovat hlavní cíl, doplňujte své mezery ve znalostech z jiných oborů, pozic, oblastí a stylu a druhu práce.

Institut rodinných firem
Další článek:  Vaše firma zavírá. Ptáte se proč? Nemáte totiž lidi!

Vaše komunikace

Zkuste přemýšlet nad tím, jak změnit spoustu rozhovorů v něco pro vás hodnotného. Každý rozhovor čítá spoustu možností využití. Kandidát vám poskytne solidní přehled o procesu náboru v konkurenční firmě, situaci na trhu, výší platových nabídek a nejen to. Podnětná komunikace a sběr zpětné vazby vám pomůže ve zlepšení vaší práce náboráře. Rozhovory jsou v našem odvětví velice důležité a pomohou náboráři nebo personalistovi získat potřebné informace o trhu, které mu usnadní budování nových vztahů a smysluplných rozhovorů. Učte se chápat klienta a jeho potřeby. Pokud se má náborář nebo personalista stát profesionálem ve svém odvětví, klíčem mu je především znalost trhu.

Vaše značka

Ano, můžete tvořit jakýkoli obsah, ale pokud chcete být pro váš trh autoritou v oboru, musíte tvořit jiný druh obsahu a komunikace. Lidé se neradi prodávají, ale firmy rády lidi nakupují. V podstatě stejným způsobem jako podniky vytvářejí své zaměstnavatelské značky, vy musíte vytvářet svou vlastní značkou. Proč děláte to, co děláte? Jaká je vaše vášeň? Co vás pohání a motivuje? Začněte vytvářet váš příběh. Vždy se snažte zaměřovat na kvalitu než na kvantitu. Snažte se sledovat vaši výkonnost a měřit si to, jak jste úspěšní, kde přidat a kde ubrat, co nedělat, čemu se vyvarovat.

Další článek:  Nikdy nedělejte těchto 5 chyb v náboru lidí

Pokud máte potřebu rozvoje vašich znalostí z oblastí náboru, personálního marketingu, nebo HR procesů obraťe se na mě a připravím vám workshop na klíč.

- Reklama -