Personální marketing a obsah. Proč a jak s ním pracovat?

730

Není pochyb o tom, že obsahový marketing je neuvěřitelně silný nástroj, který dokazuje, že prokazatelně zvyšuje úsilí firemního náboru.

Personální marketing a obsahový marketing

Svůj personální marketing komunikujte obsahově správně a na více kanálech. Přilákejte kvalitní kandidáty dobrým obsahem, přítomností vaší značky nebo efektivní marketingovou strategií.

HR pracovníci a specialisté v tomto odvětví se zaměřili na trend a také investovali čas a prostředky do vytváření efektivních obsahových, marketingových HR strategií a chápali, že takto lze efektivně přilákat zajímavé kandidáty. Poskytování kvalitního sdělení se zajímavým, relevantním a oborovým obsahem, vás může dostat do vedení tohoto náročného sektoru.

Jak přilákat kvalitní kandidáty

Personální marketing je obecně nejcennější strategií pro propojování s kandidáty, ale na nasyceném a konkurenčním trhu je třeba zaměřit se na posílení naší šance, a to aktivním zapojením kandidátů, a to ne pouze zaplavováním všech inzertních kanálů pracovními nabídkami.

Využijte aktivně sílu platformy sociálních médií a začněte publikovat obsah, který z vás udělá myšlenkového vůdce vašeho oboru, čímž budujete důvěru mezi vaší značkou a potenciálními novými kandidáty. Důvěra je pro kandidáty důležitá při výběru zaměstnavatele a váš obsah prokáže, že jste důvěryhodný a profesionální zaměstnavatel a právě proto přijdou k vám, aby získali novou pracovní příležitost.

TIP:  Persony v náborovém a HR personálním marketingu

Přítomnost zaměstnanecké značky

Jako dnes už každý zaměstnavatel působíte v přeplněném prostoru, takže je důležité vytvořit strategii marketingového obsahu, která vám pomůže vystupovat a vymezit se mezi vašimi konkurenty. Účel vaší značky by měl být sdělen v jasném a autentickém tónu a měl by být plně integrován prostřednictvím všech kanálů od sociálních médií až k vašemu firemnímu blogu. Tím vytvoříte dominantní přítomnost vaší zaměstnavatelské značky, což znesnadní ostatním, aby útočili na vaše umístění.

Návštěvnost kariérních stránek

Zavedením efektivní strategie obsahu zvýšíte hodnocení organického vyhledávání, a tím i návštěvnost vašich webových nebo kariérních stránek. Pokud publikujete obsah na svých webových stránkách, zobrazí se na stránkách s výsledky vyhledávání výše a pomůže vám to tak zvýšit celkovou viditelnost vaší značky. Rovnice je jednoduchá, čím více je potenciálních kandidátů, kteří jsou vystaveni vašim webovým stránkám nebo kariérním nabídkám, tím je pravděpodobnější, že se na vás obrátí s poptávkou práce.

Vícekanálová marketingová strategie

Vícekanálová marketingová strategie obsahu znamená, že když váš blogový úspěch zmizí nebo jako když nějaká platforma sociálních médií přichází a odchází, nebudete chyceni do jedné pasti ​​méně výkonného kanálu. Místo toho budete mít příležitost posunout své poselství na různá média a apelovat na větší počet potenciálních kandidátů. Nelze tedy stát na jedné noze, ale rizika rozmělnit.

TIP:  Hledání zaměstnanců: Náborové trendy pro rok 2017

Svůj personální marketing komunikujte obsahově správně a na více kanálech. Přilákejte kvalitní kandidáty dobrým obsahem, přítomností vaší značky efektivní obsahovou strategií nebo se obraťte na nás a pojďme konzultovat.

- Reklama -