Personální marketing a strategie vašeho náboru

1416

Asi již tušíte, že se nábor výrazně změnil? Pryč jsou dny, kdy jste umístili inzerát a připravili se na smršť životopisů. Dnešní náboráři mají lepší a sofistikovanější technologie, ale máme je vůbec na co využít?

Pojďme si něco ujasnit, umístění neobvyklého a zábavného popisu práce je daleko od použití personálního marketingu a strategie náboru.

Institut rodinných firem

Trh práce se ponul – Personální marketing ale také

Baby boomers nám odcházejí do důchodu, a zatímco máme velký trh s absolventy, kteří se nabízí, stále vidíme obrovský nedostatek vhodných kandidátů. Trh práce se posunul a nové metody náboru přicházejí do hry. Na dnešním trhu musí společnosti přinést svou vlastní hru, pokud chtějí top hráče. Zde je otázka: „Jak může personální marketing ovlivnit strategii firmy?“

Pojďme si něco ujasnit, umístění neobvyklého popisu práce je daleko od použití personálního marketingu a strategie náboru. Už nestačí, bychom obalili inzerát nějakou misí společnosti a zkusili nějaké firemní motto. Podniky se zrychlují a prezentují své vlastní jedinečné zkušenosti kandidátům, a navíc konkurenčním způsobem. Nejedná se o triky nebo taktiky, je to o celkovém strategickém úsilí, které začíná náborem.

Další článek:  Jak přilákat ty nejlepší zaměstnance?

Tato nová generace kandidátů nemusí nutně čekat více od firmy, pro kterou se rozhodnou pracovat, ale určitě se snaží najít něco jiného než jejich předchůdci. Takže se nejprve hluboce ponořte do toho, co dělá práci ve vaší společnosti odlišnou a atraktivní. Pokud je vaše odpověď, že nic nemáte, změňte to dříve, než se zapojíte do jakéhokoli marketingového plánu!

Nastarujte svůj personální marketing

Několik otázek, které vám ve startu personálního marketingu pomohou:

  • Co může uchazeč od vás očekávat?
  • Jaký druh kariérní podpory práce a života nabízíte?
  • Jak bude s kandidátem zacházeno, jak k němu bude přistupovat jeho manažer, tým, ředitel?
  • Na jakých projektech, zadáních bude kandidát pracovat?

Jakmile jste v souladu s tím, co máte k dispozici, musíte to sladit s tím, co pravý kandidát skutečně chce. Nemůžete to udělat bez řádného a hlubokého výzkumu. K tomuto účelu slouží audit personálního marketingu. Analýza demografie, zaměstnavatelské značky, person, kandidátských zkušeností a mnoho dalších oblastí, je nutné prozkoumat. Vše hraje obrovskou roli ve způsobu, jakým dnes zaměstnavatelé vyvíjejí své iniciativy v oblasti employer brandingu, a výsledky jsou nejen překvapivé, ale i přínosné pro růst organizace jako celku.

Další článek:  Responzivní kariérní stránka a jak být mobile friendly pro uchazeče?

Musíte znát váš cílový trh. Co může pro některé fungovat, nebude fungovat pro ostatní. Zahrnuje vaše prezentace důraz na benefity, plat, dovolenou nebo něco tak malého, jako je oblečení? Zeptejte se, co kandidáti skutečně hledají, a dejte jim vědět, že to nabízíte. Dokonce před samotným pohovorem, by měl mít kandidát jasnou představu o vaší firemní kultuře a značce zaměstnavatele. Měli byste umět roztleskat vaše sdělení na sociálních kanálech, pracovních portálech, kariérní a webových stránkách a veletrzích pracovních příležitostí. Tohle vše dnes souvisí s náborem správných lidí pro správnou práci a vytvořením synergického pracovního prostředí. Strategická komunikace je důležitá při zkušenostech se značkami zaměstnavatelů.

Personální marketing především pravdivě

Udělejte to reálně, jako ve vaší firmě. Velkou částí tohoto procesu je přilákat talenty, které chcete a potřebujete však být naprosto upřímní o tom, co skutečně jste. Nepředstavujte se přihlouple, jako že jste zábavné pracoviště s volným dresscodem. Cílem není zkreslovat sebe, abyste získali ty skvělé kandidáty, je to o tom prezentovat se v nejlepším světle a sdělit co můžete nabídnout.

Další článek:  TikTok a nábor zaměstnanců? Proč ne? TikTok resumé

Nezapomeňte na váš kariérní web. Webová kariérní stránka je nesmírně důležitá v kandidátské zkušenosti a zejména v úvodním stádiu. Ujistěte se, že vás vaše stránky autenticky prezentují. Nestačí, abyste měli příjemný a snadno navigovatelný web, váš portál o kariéře by měl skutečně odrážet, jak chcete být viděni vašimi kandidáty.

Pokud si nevíte rady s vaším personálním marketingem, víte, na koho se máte obrátit.

- Reklama -