Píšete životopis a nevíte jaké zvolit vhodné písmo, jaký font?

4101

Když přijde čas na psaní životopisu existuje několik pravidel. Vyhýbejte se překlepům a především v něm nelžete. Ale mnoho uchazečů přeskočí tyto známá pravidla a dá si práci s tím, aby jejich životopis vynikl nad ostatními. Jedním z prvků, které zatraktivní váš životopis je určitě volba vhodného fontu.

Přečtěte si také: Čtyři zlaté tipy pro vytvoření úspěšného životopisu

Institut rodinných firem

Font do CV, písmo do CV

„Výběr písma je dalším způsobem, jak se atraktivně představit náboráři a personálním manažerům.“ říká Bryan Chaney, který zastává pozici Global talent sourcing and attraction strategist ve společnosti Indeed. Výzkum ukazuje, že písmo významně ovlivňuje to, jak čtenáři vnímají sdělení kandidáta. Jason Hanold z Hanold Associates HR Executive Search, který se více než 25 let věnuje tématu získávání talentů říká: „Přeji si, aby lidé věnovali více pozornosti jejich životopisům a použitým písmům.“

Další článek:  Začněte krystalizovat svoji firmu

Přečtěte si také: Dobrý životopis pro mě ještě neznamená dobrého kandidáta

Životopis font

Špatně zvolené písmo může skutečně komplikovat šance na úspěšný pohovor, zvláště pokud ostatní věci v životopise nejsou tak dobré nebo nevynikají. Písmo říká cosi o úrovni kandidáta a jeho vnímání. Průměrný člověk ví, že používání Comic Sans písma není ono, ale volba správného písma pro váš životopis může být někdy obtížné. Autoři studie CNBC Make It vyzvali několik typografů a grafických designérů, aby nám řekli ty nejlepší fonty, které se mají používat v životopisu, a ty, které jsou zde uvedeny, jsou k dispozici v aplikaci Microsoft Word nebo Dokumenty Google, a tak jsou pro kandidáty bez problémů k dispozici ihned.

Přečtěte si také: Pozor na klišé v životopisu!

Zde je pár tipů pro volbu písma od typografů a designérů, o kterých tvrdí, že zvýší vaše šance u pohovoru, pojďme na to.

Georgia font, písmo

Čtyři z osmi odborníků identifikují Georgia jako skvělé písmo, které je možné použít v životopisu. Georgia má klasické serif prvky podobné Times New Roman, ale s modernějším pocitem. Je to elegantní typ písma, který je určen pro čtení v malých velikostech, což z něj činí dobrou volbu.

Další článek:  18 kroků dokonalého LinkedIn profilu!

 

Gill Sans a Gill Sans Light, font písmo

Jean Francois Porchez navrhl vlastní fonty pro Beyonce a špičkové tiskové noviny po celém světě a doporučuje rodinu Gill Sans. Gill Sans je klasický font a je tak úspěšný, že jej použil Emmanuel Macron pro jeho prezidentskou kampaň. Tato písma dávají vašemu životopisu moderní a čistý vzhled.

Přečtěte si také: Infografika a návod: Jak na životopis

 

Calibri font, písmo

Pět z osmi respondentů uvedlo Calibri jako bezpečnou možnost. Někteří však uvedli, že protože je to standardní typ písma pro uživatele Windows nebude mít takový vizuální dopad. Calibri je klasické a bezpečné písmo. Pokud vás přitahuje Calibri, ale chcete vyniknout zvolte Corbel, který není používán tak často.

Přečtěte si také: Jak dlouhý má být životopis?

Constantia font, písmo

Pro asertivnější a klasický vzhled zkuste Constantia. Je to dobrý font už proto, že má standardní textový formát, je často ve formulářích a usnadňuje příjemné čtení. Jedná se o dobře navržené a elegantní písmo.

Merriweather font, písmo

Toto písmo má klasický vzhled s moderním kroucením a je extrémně přitažlivé ke čtení, protože je super snadné pro oči. Toto písmo je extrémně čitelné, to je jeho hlavní benefit.

Další článek:  Pěstujte svou vůli a zbavte se své závislosti!

Franklin Gotic font, písmo

Tento font se nazývá čistým a moderním. Tento typ písma udržuje životopis vypadající naleštěný a profesionální, a přitom stále přidává nějakou přidanou hodnotu.

Verdana font, písmo

Pokud jdete o klasický a čistý vzhled, ale nechcete riskovat, že vypadá stejně jako všichni ostatní, je Verdana vaší dobrou volbou, ale pozor, je to všední písmo.

Přečtěte si také: Těchto 15 dovedností musíte mít ve vašem životopise

 

Cambria font, písmo

Je to vysoce čitelný serif typ – to je moderní verze často nadměrně používaného Times New Roman. Má trochu charisma a je trochu přátelštější ve srovnání s jinými písmeny serifu.

Přečtěte si také: Jak by měl vypadat váš životopis v roce 2019,2020?

Na závěr se ujistěte, že jste poslali životopis ve formátu pdf, neobsahuje chyby, je graficky atraktivní a obsahuje vše co má a já Vám upřímně přeji hodně štěstí ve vašem interview.

- Reklama -