Pohovor bez diskriminace

1264

Německý potravinářský řetězec Aldi experimentoval s novým formátem pohovoru na nedávném veletrhu práce v Německu v Cologne. Potenciální kandidáti se setkali s náborovým pracovníkem v černé a tmavé krabici. Celá snaha je v rámci tématu vyhnutí se vizuální diskriminaci, která se často vyskytuje v procesu náboru a jednání s kandidáty. Je otázkou, zdali by více společností mělo zvážit přijetí žádostí bez fotografie nebo jména žadatele, protože první kroky ke diskriminaci začínají už zde.

„Mám rád tmu, celé to způsobilo to, že jsem se cítil méně nervózní.“

Uvnitř je naprostá temnota a tazatel a dotazovaný se nemohou navzájem vidět. Rozhovor ve tmě může nejen zabránit tomu, aby byl zaměstnavatel ovlivněn vzhledem kandidáta, ale také aby vedl k autentičtějšímu přístupu k rozhovoru.

Zatím je tato černá krabice pouze experimentem. Dokonce i v tradičním postupu reakce na pracovní inzerci stále společnosti požaduje jméno a fotografii, ale může to být téma k zamyšlení, co myslíte.

Institut rodinných firem

Zdroj: www.saatkorn.com/recruiting-im-dunkeln-die-aldi-sued-blackbox/

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

Další článek:  Odkud přichází nejlepší kandidáti?

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

 

- Reklama -