Szondiho test osobnosti. Jste sadista nebo maniak?

2626

Experimentální diagnostika pudů, jak ji její autor, maďarský psycholog Léopold Szondi, nazval, je metoda z konce 30 let minulého století pro diagnostiku „latentních recesívních genů které určují lidský osud“.

Tyto geny podle Szondiho teorie určují naše motivy (neboli pudy), a tím také významnou měrou ovlivňují naše konání a důležitá životní rozhodnutí a dokonce i fyziognomii a náchylnost k určitým psychickým poruchám.

Přečtěte si také: Patří MBTI a další podobné testy osobnosti do koše?

Pojďme společně zjistit jaký jste typ

Postup

Prohlédněte si všechny portréty těchto osmi lidí na fotografiích a vyberte jeden, na kterém je osoba, kterou byste nikdy nechtěli potkat uprostřed temné uličky, protože ve vás vyvolává odpor nebo strach. Poté si níže přečtěte popis, který odpovídá číslu zvoleného portrétu.

http://www.learning-mind.com/wp-content/uploads/2014/05/Szondi-test.jpg

Výsledky testu

1. Sadista

Potlačené sklony: Autoritářství, potřeba ovládat, zlomyslnost.

Jestli jste si vybrali tento portrét inkvizitorského profesora, zřejmě před druhými i před sebou pečlivě skrýváte „silné sklony ke krutému, agresivnímu nebo ponižujícímu chování k ostatním“.

TIP:  7 ctností každého samuraje, máte je také?

2. Zuřivec

Potlačené sklony: impulzivita a násilí.

Jestli jste dostali strach z tohoto chlapíka s hlavou pitbula, znamená to, že jste v sobě potlačili, udusili silnou agresivitu.

Přečtěte si také: Je test osobnosti skutečně v úpadku?

3. Katonik

Potlačené sklony: blouznění, hyperaktivita v oblasti fantazie a intelektu.

Pokud vás znepokojil ten usměvavý, špatně oholený typ, vřou a kypí ve vás síly, které vás mohou zcela odtrhnout od reality, jestliže s nimi něco neuděláte.

4. Schizofrenička

Potlačené sklony: izolovanost, špatné vnímání tělesných hranic, nedostatečné ovládání těla.

Zježily se vám vlasy při pohledu na ty mrtvé oči a obličej bez výrazu? Poznáváte v nich totiž své vlastní démony – nezájem o sociální vztahy a omezený rejstřík citů“. nebo do zážitků, které vás oprostí od společnosti lidí (plavba osamělého mořeplavce kolem světa, odchod do kláštera…).

5. Hysterička

Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus.

Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte – frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost…

TIP:  Why the best hire might not have the perfect resume | Ted.com

Přečtěte si také: Vybarvěte si svého manažera. Barevná diagnostika

6. Žena v depresi

Potlačené sklony: pochybnosti o vlastní hodnotě, pocity méněcennosti a viny.

Je-li pro vás tato neškodná bytost ztělesněním toho nejhoršího, znamená to, že jste v podstatě hluboce smutní a pesimističtí, ale nedáváte to najevo.

7. Maniak

Potlačené sklony: extraverze, vzrušení, sebepřeceňování, marnotratnost.

Vzbuzuje ve vás ten žoviální dobrák nenávist a odpor? Asi v sobě skrýváte nadšení, které by z vás snadno mohlo udělat blouznivce a fanatika, v každém případě někoho, s kým se nedá žít.

Přečtěte si také: Odhalte svou osobnost. Co vidíte jako první?

8. Zvrhlík

Potlačené sklony: homosexualita, transvestitismus.

Zdá se vám, že by ten mladíček mohl být nebezpečným pederastem? Není pochyb o tom, že máte potíže s vlastní identitou, a to především sexuálního rázu.

Více o studii, naleznete zde.

- Reklama -