Potřebujeme Anti-CEO manuál!

509

Zisk, peníze, akcionáři, to jsou priority většiny společností dnes, ale za jakou cenu? Zakladatel společnosti Chobani Hamdi Ulukaya v rámci výzvy pro vedoucí pracovníky po celém světě vyzývá k ukončení podnikatelské příručky z minulosti – a sdílí svou vizi nového, „Anti-CEO manuálu“, který upřednostňuje lidi před ziskem. To je ten zásadní rozdíl mezi ziskem a skutečným bohatstvím říká.

Jsem tu proto, abych vám řekl, že knihy, které vedly podniky a generální ředitele za posledních 40 let, jsou špatně.

Říkají vám všechno o podnikání s výjimkou toho, jak být výtečným vůdcem. Potřebujeme nový manuál, který lidi znovu nasměruje. Ve filmech mají jméno pro lidi, kteří se vydají špatnou cestou, říkají jim „Antiheroes“. Myslím, že potřebujeme stejný postoj v podnikání. Potřebujeme Anti-CEO a potřebujeme Anti-CEO manuál.

Institut rodinných firem

Anti-CEO manuál

Dovolte mi, abych vám sdělil, o čem je tento Anti-CEO manuál. Anti-CEO manuál je o vděčnosti. Dnešní obchodní a manažerské knihy říkají: „Podnik existuje, aby maximalizoval zisk pro své akcionáře.“ Myslím, že je to nejhloupější nápad, jaký jsem kdy v životě slyšel!

Další článek:  Firemní kultura aneb když ryba smrdí od hlavy...

Když někdo zavolal a napsal, odpověděl jsem vždy osobně. Někdy jsem udělal změny na základě toho, co jsem slyšel, protože spotřebitel je ten, co má moc.

To je důvod, proč podnik existuje. Jste to vy, každý z vás má moc dělat změnu již dnes. Pokud se vám nelíbí značka a společnost, co dělá se svým podnikáním, můžete jí hodit do popelnice. A pokud vidíte ty, kteří to dělají správně, můžete je za to odměnit. Nakonec je to přece v naší odpovědnosti!

Bratři a sestry, jsou lidé a místa po celém světě opuštěná. Ale jejich duch je stále silný. Chtějí jen další šanci, oni chtějí, aby jim někdo dal šanci znovu, nejen aby stavěli minulost, ale stavěli ji lépe, než tomu bylo dříve.

A to je rozdíl mezi návratností investic a návratností laskavosti. To je rozdíl mezi ziskem a skutečným bohatstvím. A pokud se to může stát v malém městečku v New Yorku a Idaho, může se to stát v každém městě a vesnici po celém světě.

Další článek:  Proč přátelství do managementu nepatří?

Tleskám…😊

- Reklama -