Poznejte svou hodnotu

455

Nikdo vám nikdy nezaplatí tolik, jaká je vaše cena. Nikdo vám nikdy nezaplatí tolik, jaká je vaše cena. Zaplatí vám jen tolik, kolik si myslí, že je vaše cena. A vy určujete, co si myslí, ne takhle, i když to by bylo super.

Tomu se věnuji. Pomáhám společnostem oceňovat svou hodnotu. Nicméně, tohle jsem viděla, tak jsem si sedla a vyhodnotila své sazby, vyhodnotila svou hodnotu, a to díky klíčovým hodnotovým otázkám.

  • Jaké jsou potřeby mých klientů a jak je splňuji?
  • Jaké jedinečné schopnosti mám, které mi umožňují kvalitněji pomáhat klientům?
  • Co mě odlišuje od ostatních?
  • Jaké problémy klientů řeším?
  • Jakou mám přidanou hodnotu?

Odpověděla jsem si na tyto otázkya definovala hodnotu, kterou mí klienti z práce se mnou získají, spočítala jsem návratnost jejich investicea viděla jsem, že jsem potřebovala zdvojnásobit své ceny; zdvojnásobit.

Přiznám se vám, vyděsilo mě to. Měla jsem v tom být expert, ale nebyla. Věděla jsem, že to má svou hodnotu. Byla jsem o ní přesvědčena, přesto jsem se strašně bála. Co když mi nikdo tolik nedá? Co když klient řekne: „To je šílené. Vy jste šílená.“

TIP:  7 ctností každého samuraje, máte je také?

Opravdu jsem si to zasloužila? Ne má práce, ale já.

Zasloužila jsem si to? Jsem matkou dvou krásných malých holčiček, které jsou na mně závislé.Jsem samoživitelka.Co když můj podnik zkrachuje? Co když selžu?

Ale vím, jak užívat svou vlastní medicínu. Medicínu, kterou předepisuji svým klientům. Nastudovala jsem to. Věděla jsem, že to bylo hodnotné. Takže když přišly poptávky, připravila jsem návrhy s novými, vyššími sazbamia rozeslala je a vysvětlila hodnotu. Jak ten příběh končí? Klienti si mě stále najímají, doporučují mě a jsem stále tady. Sdílím tento příběh,protože pochybnosti a strach jsou přirozené a normální. Ale neurčují naši hodnotu a neměly by limitovat naše výdělky.

 

 

- Reklama -