Pozor na fluktuaci zaměstnanců

826

Na kolik si vaše organizace cení svého zaměstnance? Pokud je hodnota vašich lidí příliš vysoká, může to být problém pro vaše podnikání. Úspěšné organizace chápou lidský prvek jako něco, co se penězi vyjádřit nedá. Pokud vám však nejcennější zaměstnanci odejdou, náklady na nahrazení zaměstnance se mohou rovnat šesti až devíti měsícům platu odcházejícího zaměstnance.

Vysoká fluktuace a její dopad

Je snadné zapomenout na jedinečnou hodnotu, kterou každá osoba přináší do vašeho podnikání. Kromě exkluzivních dovedností a zkušeností představuje každý z vašich zaměstnanců investice do výcviku, času a energie. Vysoká fluktuace má negativní vliv na produktivitu a morálku zaměstnanců, stejně jako další prvky podnikání. Angažovanost zaměstnanců je největším problémem pro 78 procent současných vedoucích pracovníků.

Zdroj: cmoe.com

- Reklama -
Předchozí článekHluboká práce jako cesta k vašemu růstu a úspěchu
Další článekVyznáte se v generacích? Jak spolupracují a pracují různé generace?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.