Pátek, 24 června, 2022

Jak napsat dobrý pracovní inzerát, aby nestál za…

Váš inzerát práce je totiž jakési okno do vaší společnosti. Pokud je toto okno rozbité, špinavé, stále mu odpadává okenní tmel a rezne klika, navíc sotva drží celé pohromadě, věřte, žádný z kandidátů se vám do něj nepodívá.

Trocha zamyšlení a přirovnání na začátku neuškodí. Váš pracovní inzerát je skutečně oknem do vaší společnosti. Kandidáti často zpracují desítky pracovních inzerátů denně, takže se nabízí otázka, zdali děláte vše, co je ve vašich silách, abyste se ujistili, že vaše nabídka práce, vaše okno se blýská více než ostatní.

- Reklama -Institut rodinných firem

48 % kandidátů nemá žádnou zkušenost s vaší společností. Nic o vás neví! To je spousta lidí, na které máte možnost zapůsobit hned na první dobu. Jak se ujistit, že jste tyto kandidáty upoutali?

Několik rad, aby se vše dalo s vaší pracovní inzercí do pohybu. Postupujte podle těchto pokynů a okamžitě začnete vidět rozdíly.

Další článek:  Jak na kariérní stránky na Facebooku

Jak napsat inzerát na práci?

Chcete-li napsat dobrou a vyváženou reklamu, která ukáže, že tato míra prokliku na vaši inzerci vzrůstá, je nutné začít s tím, že některá tvrzení přestanete předpokládat.

Nepředpokládejte tedy, že kandidát ví o vás následující:

  • něco o vaší skvělé společnosti
  • něco o vašem dokonalém produktu
  • něco, co vás odlišuje od ostatních
  • něco jako důvod, proč s vámi ostatní spolupracují
  • něco, co vás dělá výjimečným zaměstnavatelem, pokud něco takového vůbec máte…

Kreativita je to, na čem stojí zapracovat. Kandidáty zajímá něco jako je sekce „O nás“. Kliknete na tuto reklamu vy? Pokud ano, ještě to ale neznamená, že váš kandidát také. Nestojí to za klik, pracujte na obsahu dále.

Dejte jim to, co chtějí

Při vytváření pracovních inzerátů můžeme být unášeni nejrůznějšími informacemi, které můžeme vložit do pracovní inzerce. Ale skutečný obrat efektivity této aktivity začne tehdy, když dáte kandidátům to, co doopravdy chtějí. Když byli uchazeči dotazováni, co je tím nejcennějším obsahem pracovní inzerce vztahujícím se k práci? Odpovědi, které poskytli byly zajímavé.

Další článek:  Zaměstnanci doporučují zaměstnance? Opravdu?

Jak napsat pracovní inzerát správně?

1) Popis práce

Toto je často hlavní a první úvod, který má kandidát získat o vaší společnosti. Je to nesmírně cenná a klíčová informace pro uchazeče o zaměstnání.

2) Rozsah platu

Pouze 23 % zaměstnavatelů uvádí plat ve svém pracovním inzerátu. Stydíte se za vaši nabídku platu nebo chcete uchazeče překvapit až na pohovoru? Právě informace o platu vám dává šanci, abyste opravdu udělali svou reklamu pracovními inzerátu pořádně. Plat, je tou z informací, kterou váš kandidát hledá a většina vaší konkurence neposkytuje. Využijte tuto výhodu.

3) Benefity

Uchazeči o zaměstnání chtějí vědět, jaké výhody by jim potenciální zaměstnavatel mohl nabídnout. Je benefit a benefit, popřemýšlejte o tom, co můžete skutečně reálně nabídnout a co nabízejí ostatní vaši konkurenti.

4) Profil vhodného kandidáta

Mnoho kandidátů chce, abyste popsali, jak vypadá váš vhodný zaměstnanec. Pouze 34 % zaměstnavatelů popisuje to, jak by měl vypadat jejich nový ideální kolega. Toto je další obrovská příležitost, jak vaše pracovní reklama může přilákat další uchazeče o zaměstnání.

Další článek:  Google for jobs je tady, co to znamená pro vaše HR?

5) Jak to u vás vypadá

Použití reálných snímků vaší kanceláře a současného týmu dává vaší práci větší autentičnost. Pokud můžete přidat video, které dobře představuje vaši společnost, zkuste ho také. Autenticita pracovního prostředí o vás řekne více než tisíc slov.

6) Budoucnost pracovní pozice

Akceptace pracovní nabídky je vždy obrovským milníkem v životě lidí. Kandidáti hledají pochopení různých kariérních postupů, které jsou k dispozici, pokud by tuto roli přijali. Práce musí být prezentována jako odrazový můstek v jejich kariéře. 51 % zaměstnavatelů to tak skutečně dělá, takže více než polovina vysvětluje, jakou kariéru může od této role očekávat jejich uchazeč.

Když toto vše v našem článku pospojujete dohromady, máte recept na skvělou reklamu vašeho pracovního inzerátu a vaše reklama pracovních nabídek vaší společnosti přestane stát za starou belu.

Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Jsem poradce pro rodinné firmy a podniky. Objevuju skrytý potenciál rodinných firem a rodinných podniků. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.

Proč se tolik neschopných mužů stává manažery?

Pokud chceme zlepšit úroveň kompetencí lidí ve vedoucích pozicích, musíme zlepšit své vlastní kompetence pro jejich posuzování a výběr, zejména pokud se jedná o...

Proč roste poptávka po outsourcingu náboru zaměstnanců?

„Ne supra crepidam sutor iudicaret“ teda jednodušeji „Ševče, drž se svého kopyta“, bych zvolal. Každý by měl dělat to, co umí nejlépe, některé věci...

Od náborového marketingu po marketingovou značku zaměstnavatele

Náborem se zabývám od získání mé licence od MPSV v roce 2010. Za tu dobu se tato oblast poměrně významně posunula. Začínalo se s požadavkem na...

Předsudky u pohovoru. Největší přešlap personalistů?

Sám jsem se s tímto setkal na několika prvních pracovních pohovorech, když jsem vstupoval na trh práce, následně jsem absolvoval už jako náborář různá...

Toužíte po práci v náboru zaměstnanců? Nábor zaměstnanců není pro každého!

Dnešní organizace mají povinnost připravit svůj nábor tak, aby byl úspěšný. Ale aby něco směřovalo k úspěchu vyžaduje to zapojení většiny, dostatek zdrojů a přemíru...

Kam všichni zmizeli? Všude chybí lidé

Dva roky otřesů na pracovních trzích udělaly své. Na všech kontinentech došlo na významnou dynamiku pracovní síly. Od vyhnutí se infekci, zotavení z nemoci,...

Generace Z fluktuanti a Baby boomers držáci?

Dle průzkumu portálu CareerBuilder tráví mileniálové a generace Z ve svých zaměstnáních výrazně kratší dobu, než je tomu u starší generace. Průměrná doba strávená...

Podvody ve firmě? Proč podvádí zaměstnanci? Podvody zaměstnanců v praxi

Dostal jsem nevyžádanou informaci od klienta, že je sice hezké, že řeším prostředí rodinných firem a jak zaměstnancům pomoci s lepším firemním prostředím, kulturou, vztahy,...

Jaké jsou aktuální stresory a výzvy ve firmách? S čím bojují majitelé firem?

Není překvapením, že firmy právě teď pociťují velký stres a čekají na další velké výzvy. Nedávný průzkum více než 1 200 malých a středních...

Nejnovější články

Současná toxická politická kultura

Když jsem poprvé zaregistroval to, jakým způsobem se některá...

Stav globálního pracoviště 2022

V rámci zprávy o stavu globálního pracoviště nám společnost...

Body shaming v práci. Šikana kvůli vzhledu

Body shaming – pojem, který znamená to, že jsou...

Top články týdne

Nové manažerské role v post-pandemickém světě práce

Efektivní manažerské vedení v tomto novém světě vyžaduje nové...

Body shaming v práci. Šikana kvůli vzhledu

Body shaming – pojem, který znamená to, že jsou...

Vyšetřování na pracovišti? Když je firma detektiv

Vyšetřování ve firmě může být vyžadováno v reakci zaměstnavatele...

Došla vám motivace? Teď nemůžete odejít…

Musím vám ukázat další objev na poli tvorby seriálů...

Top články

Generace X Y Z. Rozumíte generacím? Čím a jak je oslovit?

Připravil jsem pro vás náhled nad generacemi X Y...

Co takhle založit si personální agenturu?

Personální agentura je po obchodní stránce celkem bez překážek,...

10 vlastností, které musí mít dobrý manažer nebo šéf

Skvělé manažerské řízení je nezbytné pro fungování vaší společnosti,...

KPI v personalistice, co můžeme měřit?

KPI Key Performance Indicator zkratka definuje tzv.klíčový ukazatel výkonu...

Máte strach nebo cítíte úzkost z práce

Vlastní vypořádání se s úzkostí a strachem v práci...