Jak napsat dobrý pracovní inzerát, aby nestál za…

Stojí vaše pracovní inzerce za starou belu nebo za něco jiného?

2083

Váš inzerát práce je totiž jakési okno do vaší společnosti. Pokud je toto okno rozbité, špinavé, stále mu odpadává okenní tmel a rezne klika, navíc sotva drží celé pohromadě, věřte, žádný z kandidátů se vám do něj nepodívá.

Trocha zamyšlení a přirovnání na začátku neuškodí. Váš pracovní inzerát je skutečně oknem do vaší společnosti. Kandidáti často zpracují desítky pracovních inzerátů denně, takže se nabízí otázka, zdali děláte vše, co je ve vašich silách, abyste se ujistili, že vaše nabídka práce, vaše okno se blýská více než ostatní.

48 % kandidátů nemá žádnou zkušenost s vaší společností. Nic o vás neví! To je spousta lidí, na které máte možnost zapůsobit hned na první dobu. Jak se ujistit, že jste tyto kandidáty upoutali?

Několik rad, aby se vše dalo s vaší pracovní inzercí do pohybu. Postupujte podle těchto pokynů a okamžitě začnete vidět rozdíly.

Další článek:  Vaše firma zavírá. Ptáte se proč? Nemáte totiž lidi!

Jak napsat inzerát na práci?

Chcete-li napsat dobrou a vyváženou reklamu, která ukáže, že tato míra prokliku na vaši inzerci vzrůstá, je nutné začít s tím, že některá tvrzení přestanete předpokládat.

Nepředpokládejte tedy, že kandidát ví o vás následující:

  • něco o vaší skvělé společnosti
  • něco o vašem dokonalém produktu
  • něco, co vás odlišuje od ostatních
  • něco jako důvod, proč s vámi ostatní spolupracují
  • něco, co vás dělá výjimečným zaměstnavatelem, pokud něco takového vůbec máte…

Kreativita je to, na čem stojí zapracovat. Kandidáty zajímá něco jako je sekce „O nás“. Kliknete na tuto reklamu vy? Pokud ano, ještě to ale neznamená, že váš kandidát také. Nestojí to za klik, pracujte na obsahu dále.

Dejte jim to, co chtějí

Při vytváření pracovních inzerátů můžeme být unášeni nejrůznějšími informacemi, které můžeme vložit do pracovní inzerce. Ale skutečný obrat efektivity této aktivity začne tehdy, když dáte kandidátům to, co doopravdy chtějí. Když byli uchazeči dotazováni, co je tím nejcennějším obsahem pracovní inzerce vztahujícím se k práci? Odpovědi, které poskytli byly zajímavé.

Další článek:  Strategie a aktuální trendy v náboru zaměstnanců

Jak napsat pracovní inzerát správně?

1) Popis práce

Toto je často hlavní a první úvod, který má kandidát získat o vaší společnosti. Je to nesmírně cenná a klíčová informace pro uchazeče o zaměstnání.

2) Rozsah platu

Pouze 23 % zaměstnavatelů uvádí plat ve svém pracovním inzerátu. Stydíte se za vaši nabídku platu nebo chcete uchazeče překvapit až na pohovoru? Právě informace o platu vám dává šanci, abyste opravdu udělali svou reklamu pracovními inzerátu pořádně. Plat, je tou z informací, kterou váš kandidát hledá a většina vaší konkurence neposkytuje. Využijte tuto výhodu.

3) Benefity

Uchazeči o zaměstnání chtějí vědět, jaké výhody by jim potenciální zaměstnavatel mohl nabídnout. Je benefit a benefit, popřemýšlejte o tom, co můžete skutečně reálně nabídnout a co nabízejí ostatní vaši konkurenti.

4) Profil vhodného kandidáta

Mnoho kandidátů chce, abyste popsali, jak vypadá váš vhodný zaměstnanec. Pouze 34 % zaměstnavatelů popisuje to, jak by měl vypadat jejich nový ideální kolega. Toto je další obrovská příležitost, jak vaše pracovní reklama může přilákat další uchazeče o zaměstnání.

Další článek:  Válka o kandidáty. Proč pracovní inzerce nefunguje?

5) Jak to u vás vypadá

Použití reálných snímků vaší kanceláře a současného týmu dává vaší práci větší autentičnost. Pokud můžete přidat video, které dobře představuje vaši společnost, zkuste ho také. Autenticita pracovního prostředí o vás řekne více než tisíc slov.

6) Budoucnost pracovní pozice

Akceptace pracovní nabídky je vždy obrovským milníkem v životě lidí. Kandidáti hledají pochopení různých kariérních postupů, které jsou k dispozici, pokud by tuto roli přijali. Práce musí být prezentována jako odrazový můstek v jejich kariéře. 51 % zaměstnavatelů to tak skutečně dělá, takže více než polovina vysvětluje, jakou kariéru může od této role očekávat jejich uchazeč.

Když toto vše v našem článku pospojujete dohromady, máte recept na skvělou reklamu vašeho pracovního inzerátu a vaše reklama pracovních nabídek vaší společnosti přestane stát za starou belu.

- Reklama -