Pracovní pohovor: Odmítnutí, vyřazení, zamítnutí. Znáte to?

584

8 tipů, jak se s tím vypořádat…!

1. Zůstaňte otevření

Vždy tak vnitřně podvědomě doufáme, že to dostaneme, že vyhrajeme, že je porazíme, vyberou si nás nebo to nakonec zdoláme. Navíc, pokud máme pocit, že jsem do toho dali vše, kus sebe, veškerou energii, zápal, invenci. Je velice těžké zůstat optimistou, být pozitivní a stále stát vzpřímeně. Jediné, co na tuto situace funguje, je být otevřený dalším možnostem a vnitřně věřit tomu, že tento neúspěch vede k něčemu novému a zpravidla i lepšímu.

2. Buďte vytrvalí

Dramatické okamžiky, výhry a ztráty budou přicházet a zase odcházet. Musíte se stále držet v každodenní rutinně. Každý nový den, je tou příležitostí pro Vás. Neúspěch zaspěte a vyspěte se na další den, který může vše změnit, vždy v něj pevně doufejte.  

3. Mějte cíle

Buďte zaměření a koncentrovaní na svůj cíl. Vždy dbejte na to, proč tuto či onu konkrétní činnost děláte a jak se promítne na váš cíl. Mít představu o svém velkém cíli a nezakopávat o každý hrbol na této cestě k němu a nenechat se ovlivňovat podružnými detaily. Snažte se neprokrastinovat.

TIP:  Píšete životopis a nevíte jaké zvolit vhodné písmo, jaký font?

4. Buďte odolní

Uvědomte si, že stav vaší mysli je ovlivňován zevnitř vás. Mít v sobě jasno, o sobě samém, bez ohledu na to, jakou zpětnou vazbu aktuálně dostávám je to nejlepší, co v sobě můžete objevit. Samozřejmě z každé zpětné vazby se lze poučit.

„úspěch je schopnost přejít od jednoho neúspěchu k druhému, bez ztráty nadšení“

5. Zůstaňte pozitivní

Zaměřte svou pozornost na pozitivní věci a snažte se myslet pozitivně a pravděpodobně, věřte nebo nevěřte, podobné věci budete k sobě přitahovat. To je zákon přitažlivosti a v každém životě tento systém funguje. Pozitivní momenty a situace si uchovávejte a pravidelně vybavujte.

6. Mějte jasno

Přistupujte ke konstruktivní zpětné vazbě s jasným pohledem, ujasněte si myšlenky a nenechte se zmást změtí nesmyslných negací a neopodstatněné kritiky. Tento trénink berte jako užitečný nástroj pro svůj vlastní růst a pamatujte, že nakonec jediný názor, na kterém záleží, je ten váš.

7. Buďte vděční

Být laskavý ke kritice své osoby, přijmout všechny zpětné vazby, které jste schopen unést. Naučit se vděčnost za onu příležitost, že vaše práce je vidět. Bohužel někteří nikdy šanci nedostali. Práce je vývoj a také cesta.

TIP:  20 důvodů proč tu práci nezískáte!...:-)

8. Naučte se vstřícnosti

Vědomě se rozhodněte, co budete dělat se zpětnou vazbou, před odesláním odpovědi. Promyslete si, jak budete reagovat, první myšlenka nebo slova, nemusí být ty nejvhodnější. Dejte si pauzu, vše promyslete a pak odpovězte, nikdy nevíte, kdy se situace změní a negací se může vše jen zbytečně poškodit.

- Reklama -