Pracovní servery a portály jsou mrtvé

2827

Pracovní portály zažívají velké výkyvy především v pondělí ráno. Zaměstnanci přemýšlejí o tom, jak se cítí skvěle po vydařeném víkendu a usednou za svůj pracovní stůl s vidinou náročného týdne. Ale jakmile si dají kávu, pohovoří s kolegy a začnou svou práci, nějak zapomenou na to, že je práce zase tolik nebaví a nová potenciální příležitost z minulého týdne se rozplyne, jak pára nad hrncem.

Tito kandidáti se na pracovní místa aktivně nekoukají a ani je nevyhledávají. Jsou v hledání práce totiž pasivní.

Institut rodinných firem

Kdo jsou ti pasivní kandidáti?

89 % zaměstnanců je v současné době plně zaměstnáno a 47 % z nich tvoří odborníci a specialisté. Většina pasivních kandidátů je uprostřed své kariéry, a to ve věku od 30 do 44 let. Mezi jejich současnými aktivitami, rodinou a životem, není příliš mnoho času na to, věnovat se hledání práce.

Pracovní portály jsou již dlouho primárním způsobem, jak mohou personalisté nalézat potenciální zaměstnance, ale mají svá omezení. V nedávném průzkumu společnost Nexxt zjistila, že pouhých 14 % odborníků se aktivně snaží hledat nové zaměstnání, ale neuvěřitelných 58 % je otevřeno pracovním nabídkám. To znamená, že zaměstnavatelé, kteří se spoléhají výhradně na inzerci na pracovních místech, nevyužívají významný počet potenciálních kandidátů, přesně 44 %.

Další článek:  Personalisté: Nesnažte se najít dokonalé zaměstnance!

Nejlepší pracovní portály?

Navíc Google for Jobs právě vstoupil do toho, čemu můžeme říkat „Přeplněný trh pracovních portálů“ a snaží se nerušit zažitý systém prezentace pracovních nabídek. HR odborníci diskutují o tom, jaký dopad to bude mít na průmysl a není pochyb o tom, že Google udělá vše proto, aby i v této disciplíně uspěl. Pracovní portály ve své stávající podobě pravděpodobně zaniknou, zvláště pokud bude Google mít řešení prezentace pracovních nabídek: „For free“.

Takže co pasivní kandidáti, kteří aktivně nevyhledávají nové příležitosti? Zatímco inzerce na pracovním portále, bude s největší pravděpodobností základem strategie náboru téměř každé společnosti, nyní se na trhu objevuje několik nových nástrojů.

Dnes lidé chodí s telefony ve svých rukou každou chvíli během dne, takže náborový text je obzvlášť účinný prostředek k zasažení vašich kandidátů. Textové zprávy mohou být obzvláště úspěšné, pokud jsou používány v koordinaci s e-mailovou a sociálně-mediální kampaní a vybaveny atraktivním vizuálním obsahem.

„Nejlepší portály“ na hledání práce?

Novější marketingové strategie, jako je online reklama a retargeting, jsou také úspěšnými zbraněmi boje o pasivní kandidáty. Použitím pouhé inzerce na pracovních portálech, výrazně ztrácíte na poli kandidátů. Pracovní portály nejsou zcela mrtvé, ale pokud se spoléháte výlučně na ně, jsou hlavní strategií ve vašem náboru, a to dnes již nestačí. Inteligentní nábor vyžaduje, abyste se dívali dále, než je váš aktivní kandidát.

Další článek:  Strategie a aktuální trendy v náboru zaměstnanců

Pracovní servery a portály

Zdroj: www.nexxt.com

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

 

- Reklama -