Práva zaměstnanců slábnou!

679

Toto zjištění vyplývá z celkové analýzy mezinárodní odborové konfederace ITUC, která porovnala celkem 141 zemí. Nejhůře jsou na tom pracující v zemích označených v přehledu jako „5+“, kde došlo k celkovému zhroucení práva. Patří sem mimo jiné Irák, Libye, Somálsko, Súdán či Sýrie. Nevhodné podmínky, tedy bez možnosti práv pro zaměstnance nalezneme také v Číně, Kataru, Spojených arabských emirátech, Indii, Bělorusku, Turecku, Íránu, Kambodži, Kolumbii, Guatemale, Řecku a Egyptě.

Práva zaměstnanců slábnou!

„Jsme svědky uzavírání demokratického prostoru a nárůstu nejistoty, strachu a zastrašování pracujícího lidu. Rychlost, s jakou jsou práva napadána, se stále zrychluje,“ upozorňuje generální tajemnice ITUC Sharan Burrowová. Podle ní jde o alarmující trend nejen pro pracující, ale především pro jejich rodiny.

Celý report

- Reklama -
Předchozí článekKde hledat zaměstnance v roce 2016?
Další článekZajímavá fakta o hledání práce
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.