Pravda nebo lež v životopise?

174

Všichni víme, že hledání práce je boj na těžkém a konkurečním místě. Společnosti hledají ty nejlepší z nejlepších a to někdy uchazečům vezme iluze o nich samotných. Mnozí z kandidátů hledají možnosti, jak svůj životopis učinit více konkurenceschopným a lépe znějícím, oslňujícím. 53,3% životopisů jsou fenoménem přikrášlení vybaveny vždy.

Lži a nepravdy v životopise, jsou vždy velkým problémem i pro společnosti samotné. Dle odhadů stojí společnosti nábor lidí s falešnými, upravenými, lživými informacemi téměř 600 mil. eur ročně. O to důležitější, je pak samotná, náborová práce personalisty.

Díky této infografice nahlédneme na šokující zjištění. 51% zaměstnavatelů by okamžitě ukončilo pracovní poměr se zaměstnancem, který lhal ve svém životopise. Zatím celkem nízké procento odezvy na podvod. 40% nárůst činnosti personalisty tvoří ověřování referencí, oproti roku 2013.

Lež v životopise

Zdroj: Backgroundchecks.org

- Reklama -
Předchozí článekSociální síť a její nebezpečí pro nové zaměstnání
Další článek35 tajemství vaší verbální a neverbální komunikace
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.