Představa úspěchu v kariéře jsou peníze

177

Pro některé z nás, je to tehdy, když jsou naše bankovní účty naplněné nebo když konečně získáme práci, kterou jsme vždycky chtěli dělat, říkejme jí „Práce snů“. Ačkoli představy a sny o tom, jak se to dělá, jak té vysněné kariéry dosáhnout, se předává jako tajná formule z člověka na člověka. Jedna anketa našla společné prvky toho, co pro nás znamená mít úspěch v kariéře.

Kdy víme, že jsme se dostali na vrchol své kariéry?

Jedním z hlavní hesel je „Svoboda v práci“ a dalším je „Méně pracovat“. úspěch pro většinu znamená, být svobodný s tučným kontem. Z ankety vyšlo najevo, že vize úspěchu se dá znázornit jako příjem rodiny s dvěma dětmi v jedné domácnosti okolo 50 000,- až 100 0000,- korun, s pracovním úvazkem na 20 hodin týdně a 5 týdnu dovolené. Přes 30 % uvedlo, že si přejí daleko více pracovat z domova a také, aby maximální doba dojíždění do práce nepřekračovala 15 minut. Jako vtipnou poznámku v této anketě uvádím respondenta, který by byl schopen si oholit hlavu, aby se ihned stal úspěšným.

TIP:  Jak na profilovou fotografii (profilovku) na sociálních sítích? 6 doporučení

Téměř všichni respondenti této ankety obecně uznali, že peníze jsou klíčem k tomu, aby bylo možné získat kontrolu nad jejich kariérou a osobním životem. Finanční svoboda? Anketa cílila na toto téma a hlavní odpověď byla: „Nemuset se starat o účty, náklady na bydlení, jídlo, ubytování, zdravotní péči, dovolenou.“

Být bohatý? Stát se bohatým, byla pro většinu respondentů představa kariérního úspěchu. Všechny ostatní představy o úspěchu v kariéře, jako jsou osobní rozvoj, sláva, přínos, zodpovědnost, zůstala v pozadí. Být bohatý má své limity? U respondentů existovala však i jakási hranice finanční spokojenosti. 70 % respondentů uvedlo, že nechtějí získat více než 10 milionů korun. Zajímavé zjištění je i to, že ženská vize úspěchu je více závislá na příjmech než na mužích.

Definice úspěchu v kariéře? Definice úspěchu se měnila s pohlavím respondentů. Ženy měly větší pravděpodobnost pragmatického přístupu k úspěchu. Na otázku, v čem chtějí být nadprůměrné, ženy často uváděly bohatství, zatímco muži uváděli, že dávají přednost své svobodě. Muži často uvedli, že jim chybí dělat to, co mají rádi, co je baví. Ženy často popsaly chybějící faktor jejich úspěchu příjem.

TIP:  Buďte optimističtí..:)

Zastávám ten názor, že nejdůležitější pro naši kariéru je najít naše poslání, najít co nás baví a naplňuje, dává nám smysl a z toho plynoucí náš odkaz. Peníze jsou nestabilním a nevhodným ukazatelem úspěchu naší kariéry. Co vy? Jsou pro Vás peníze hlavním ukazatelem vašeho kariérního úspěchu?

Pište do komentářů….

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma koučinku, školení nebo kariérního a kariérového poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

- Reklama -