Přichází recese trhu práce! Jak připravit vaši firmu na přicházející recesi?

901

Nežádoucí odchody zaměstnanců jsou nešťastná, ale nevyhnutelná realita v dnešním podnikatelském prostředí. Současné studie poukazují na hrozbu, s níž čelí manažeři na domácí, ale i mezinárodní úrovni. Dle aktuální studie z USA 52 % zaměstnanců zvažuje opustit své současné zaměstnání. 35 % zaměstnanců plánuje opustit své současné role v příštích 12 měsících. Co když nastane situace, kdy nejen že přijdete o klíčové lidi, ale budete jich muset také část propustit?

Průzkum společnosti Dale Carnegie Training prezentuje u 3 300 zúčastněných zaměstnanců ve 14 zemích zajímavé výsledky. 29 % zaměstnanců na celém světě vyjádřilo zájem si hledat nové zaměstnání v příštím roce a 16 % připustilo, že již v současné době hledá. V situaci, kdy je recese v plném proudu se bavme také o důležité věci a tou je stav, jak zachovat fungování organizace při nedostatku lidí.

Institut rodinných firem

Být vedoucím je dnes trochu více frustrující. Vidět, jak přichází o své špičkové kolegy a podřízené a jak musí usilovně soutěžit se svou konkurencí a tvrdým trhem. Výsledkem je, že úsilí o zapojení zaměstnanců je ohromné. Mnoho organizací usilovně pracuje na kultivaci prostředí, které zvyšuje spokojenost s prací, pomáhá lidem nalézt význam a naplnění ve své práci, uznává a výrazně odměňuje zaměstnance za jejich příspěvky a podporuje osobní a profesní rozvoj.

Další článek:  Na českém trhu práce je alarmující nedostatek lidí

Zatímco všechny tyto strategie jsou dobré pro podnikání a mohou významně přispět k lepší retenci, vůdcové nemohou spoléhat pouze na tyto snahy. Musí mít realistický a jasný pohled na budoucnost, aby se postavili proti nepohodlné situaci, že v určitém okamžiku ztratí klíčový talent a přijde těžké období dlouhodobé recese na trhu práce. Předvídání a plánování nebezpečí nežádoucího odchodu lidí, zahrnuje plánování a delegování práce různým způsobem. Čtyři preventivní strategie mohou dramaticky zmírnit riziko přicházející recese trhu práce.

Čtyři strategie pro zvládnutí recese trhu práce

Delegujte – Sdílejte – Rozvíjejte – Posilujte

Delegujte

Nalézt ty klíčové zaměstnance s vysokým potenciálem a dát jim prostor proto, stát se klíčovou osobou ve vaší organizaci je lákavé, ale co když vám tento člověk odejde. Distribuujte riziko a rozšiřte kompetence na ostatní prostřednictvím strategické delegace. Rozdělte a rozptylte práci a úkoly takovým způsobem, který nebude vkládat všechna vajíčka do jednoho koše a eliminuje tak možná rizika.

Sdílejte

Vytvořte si vlastní zálohování a aktivně povzbuzujte zaměstnance, aby sdíleli úkoly a projekty. To nabízí ochranu před odchody a také umožňuje organizaci absorbovat účinky nečekaných odchodů, rovněž podporuje a zvyšuje produktivitu, kdy všichni vědí, že se kola vaší firmy nezastaví a důležitá práce bude nadále probíhat.

Další článek:  Jak na generaci mileniánů?

Rozvíjejte

Kariérní rozvoj je dobře známá a dobře zdokumentovaná strategie uchovávání a udržení vašich zaměstnanců. Ale je to také strategie ozdravení. Když pomáháte každému zaměstnanci v růstu jeho potenciálu, máte plný zásobník vnitřních lidských zdrojů připraven pokračovat v zásadní práci vaší organizace. Také vyvíjíte na trhu talentů pozitivní zaměstnavatelskou značku, která vám umožní lépe přilákat především špičkové zaměstnance a doplňovat klíčové role.

Posilujte

Když vás opustí zaměstnanec má to své mezilidské i obchodní důsledky. Ti, kteří zůstávají reagují různými způsoby. V důsledku toho je nezbytné nalézt způsoby, jak zapojit zaměstnance, vytvořit odolnost a kultivovat schopnost agilně se přizpůsobit nevyhnutelným změnám pracovní síly uvnitř vaší organizace.

Závěrem

Obraty a vznik recese je nevyhnutelný fakt života každé organizace. Nové myšlenky, energie a perspektivy, které následují po recesi mohou skutečně a nesmírně obohatit vaši organizaci. Manažeři a majitelé firem však musí sebe a podnikání podpořit tak, aby podnikli každý den proaktivní kroky, aby minimalizovali rizika a byli připraveni reagovat pozitivně na to obávané, ale nevyhnutelné slovo: „Recese.“

- Reklama -