Proč – Co – Jak motivovat zaměstnance?

Infografika

694

Vědět, jak motivovat a podporovat své zaměstnance je každodenním bojem pro mnoho manažerů. Řízení týmu zaměstnanců může být těžké a stane se ještě těžší, když je vaše pracovní síla rozmanitá. Různé typy zaměstnanců reagují odlišně na motivační metody a pokud chcete úspěšně povzbudit všechny své zaměstnance, budete se muset naučit, co motivuje různé typy osobností a především proč.

„Jestliže neumíš, naučíme, jestliže nemůžeš, pomůžeme ti, jestliže nechceš, nepotřebujeme tě.“ Jan Werich
Mít před sebou na konci dne tým, který postrádá motivaci může ublížit celé vaší společnosti. Obvykle to má za následek špatný výkon a celkově to ovlivňuje nehezkou pracovní atmosféru. Na druhou stranu, mít lepší a zdravější pracovní sílu může být klíčem k lepšímu výkonu vašeho týmu. To znamená, že nejprve musíte zjistit, co je co, co nejvíce chtějí vaši zaměstnanci?
„Pokaždé, když si myslím, že nemůžu, můžu ještě mnohokrát víc. Pokaždé, když myslím, že něco nejde, někdo mi ukáže, že to jde snadno. Bez vůle ani sebevětší talent není nic. Zato vůlí zmůžete všechno.“ Honoré De Balzac
Tato grafika od happify.com nám naznačuje, že existuje mnoho vědecky založených tajemství, které prokazatelně zlepšují výkon týmů. Není překvapením, že se určitý druh motivace dere na svůj vrchol. Ptáte se, jaká motivace to je? 70 % pracovníků se cítilo více motivováno a celkově lépe, když jim za zpracování úkolu poděkoval jejich management. Stačí jen poděkovat? Kdo z nás to dělá pravidelně a jak vlastně děkujeme?
„Jestliže tvoje štěstí závisí na tom, co dělá někdo druhej, pak máš, myslím, problém!“ Richard Bach
Celková pozitivita společnosti přináší štěstí a kupodivu šťastní zaměstnanci přinášejí lepší výsledky. Podívejte se, co se můžete naučit z této grafiky. Co myslíte, je načase abyste začali motivovat váš tým lépe nebo jinak?

Photo by Matt Jones on Unsplash

TIP:  Are you interested in qualified Czech employees?

 

- Reklama -