Průvodce: Hledání pasivních kandidátů na trhu práce

413

Pasivní kandidát je někdo, kdo je v současné době zaměstnán, ale je vnitřně stále otevřen pracovní příležitosti. Tak proč hledat někoho, kdo nyní aktivně nehledá novo práci? V roce 2015 realizovala profesionální síť LinkedIn analýzu, z které vyplynulo zjištění, že celých 85 % uživatelů této sítě, by bylo ochotno zvážit nabídnutou pracovní nabídku. Dnes je pouze 61 % firem v náboru zaměřeno na hledání pasivních kandidátů. Jak je na tom vaše společnost?

Hledání pasivních kandidátů

Obecně je velice těžké, aby se pasivní kandidát zapojil do vaší náborové komunikace. Hledání pasivních kandidátů a jejich nábor je celý o přesvědčení těchto kandidátů, aby na onu změnu a vaši nabídku řekli ano. Pasivní kandidáty je třeba motivovat ke změně, vhodnou pracovní příležitostí, kariérním postupem, ale také nabídkou nové rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem a nejen to.

Vyhledávání pasivních kandidátů by měl být klíčovým prvkem ve vaší náborové strategii pro rok 2017.

Chtěli byste vědět, kdy nejlepší čas upoutat pozornost pasivního kandidáta? A jaký zvolit ten nejlepší způsob? Co pasivní kandidáty skutečně přitahuje?

Přečtěte si také:  Hledání zaměstnanců: Náborové trendy pro rok 2017 (díl. 2)

Ideální kandidát k vám sám o sobě nepřijde, je třeba ho oslovit a získat. Jak na to v této přehledné infografice od společnosti Armstrong appoitments.

Pasivní kandidát průvodce

- Reklama -
Předchozí článekCo dělat a nedělat pro svou kariéru?
Další článekVideo: Přání 2017
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.