Reference, jako základ zaměstnanecké značky?

573

Reference je něco jako základ zaměstnavatelské značky. Nešťastní zaměstnanci nebo jakkoli Vámi poškození, pro Vás znamenají dlouhodobě špatnou referenci. Šťastní zaměstnanci mohu psát pozitivní recenze a kladně o Vás referovat na trhu práce, což vede k pozitivnímu vnímání. Je to tak jednoduché, jak na to?

Vaše reference = základ vaší zaměstnavatelské značky

Podle nedávného průzkumu, celých 69% kandidátů odmítne nabídku práce v případě, že společnost má špatnou pověst a nemluví se o ní na trhu práce pozitivně. Dávejte tedy dobrý pozor na reputaci a důvěryhodnost své společnosti na trhu práce.

Chcete-li si svou značku dlouhodobě budovat a nadále ji nechat růst, musíte stále získávat a pracovat se zpětnou vazbou Vašich zaměstnanců. Interní průzkum nebo personální audit je skvělou formou, jak zjistit, co si zaměstnanci myslí a co můžete ihned zlepšit.

Lidé chtějí pracovat pro úspěšné společnosti, ale také pro společnosti, které jsou přátelské a umí se občas i bavit, anebo mají motivující prostředí a pohodovou atmosféru. Zaměstnanci jsou vždy motivováni z atraktivních pracovních míst, ohleduplných kolegů, podpůrného prostředí a benefitů.

TIP:  Top 40 nejžádanějších zaměstnavatelů, chcete pro ně také pracovat?

Firmy s dobrou personální strategií vědí, jak je důležité být transparentní a umět prezentovat výsledky své personální práce a budovat kladné vnímání své značky.

Společnosti, které dobře ovládají personální marketing a employer branding, dokáží atraktivně vysvětlit to, co jejich firma dělá, ale také mají zajímavý příběh, znají své poslání a příčinu jejich vzniku a trvání na trhu. Čím lepší máte firemní příběh a dobré a dlouhodobé reference, tím je pravděpodobnější, že kandidáti budou chtít pracovat právě pro Vás.

- Reklama -