Reputační management pro zaměstnavatele je na vzestupu

Dejte si pozor na reference vás, jako zaměstnavatele.

961

Asi jste již zaznamenali různé služby, které se aktivně vrhly na hodnocení zaměstnanců. Nebudu zde vypisovat jejich seznam. Služba je to zajímavá a do jisté míry asi i ekonomicky atraktivní. Kandidáti, zaměstnanci a samotní zaměstnavatelé, především ti, co mají problém se svou reputací, budou muset na těchto webech a fórech aktivně jednat, aby je reference bývalých a dnešních zaměstnanců nezatlačila do kouta.

Řízení reputace

Řízení reputace je důležitá část rozvoje jakékoli značky, ať už se jedná o podnikatele, zaměstnavatele nebo kohokoli, obzvláště pokud je tu doba sociálních sítí. Mnoho podniků nyní žije zcela online a zákazníci na nich dokáží hodnotit cokoli a také se na základě jejich reputace rozhodnout k nákupu. Reputace značky má zásadní vliv na podnikání a je třeba o ní intenzivně pečovat. Sociální média, fóra a zejména stránky s recenzemi mohou zcela kladně zviditelnit a také poškodit značku.

Reputační management

To je důvod, proč se vyplatí, aby se vaše reference aktivně zobrazovaly online, což znamená, že je třeba mít váš plán pro reputační management. Reputace zaměstnavatele dokáže skvělé otevřít dveře kandidátům, ale dokáže také znásobit náklady a úsilí na přilákání kohokoli do vaší společnosti, pokud je reputace vaší firmy negativní, a to ať se jedná o trh práce nebo trh samotný.

Institut rodinných firem
Další článek:  Podcast: „Jako poradce rodinných firem jsem v neustálém konfliktu“

Infografika níže vás provede systémem práce s reputačním managmentem.

Reputační management zaměstnavatale

Zdroj grafiky: mention.com

Další zdroje

- Reklama -