Responzivní kariérní stránka a jak být mobile friendly pro uchazeče?

403

Ze zprávy asociace mobilních operátorů v EU vyplývá, že 57 % dospělých používá své mobilní telefony pro přístup na internet a 3 z 5 uchazečů je dnes využívá k hledání nového zaměstnání. Je čím dál důležitější, aby koncový uživatel měl bezproblémový přistup na kariérní stránky, skrze tablet nebo chytrý telefon. Zde jsou další témata, která vám v tomto tématu udělají přehled.

Nejdůležitější je zpětná vazba uchazeče, který navštíví vaše kariérní stránky. Svoji roli vždy bude hrát platforma, čas, rychlost a unikátní obsah.

Úspěšná kariérní stránka

Pokud vyvíjíte kariérní stránky, vždy se ujistěte a průběžně kontrolujte, že dobře vypadají na všech platformách, prohlížečích, rozlišeních a jak na výšku, tak na šířku, na chytrém telefonu nebo tabletu. Konkrétní návrh může vypadat skvěle na ploše nebo v určité pozici, ale změna zařízení nebo orientace může vše změnit úplně a zcela ji zdeformovat.

Čas a načítání kariérních stránek

Jak již bylo řečeno, 3 z 5 uchazečů vám budou reagovat prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu. Pro maximální efekt tohoto rozhraní je důležité, aby byl proces reakce na nabídku práce pro uživatele přívětivý a také snadný. Proces vložení životopisu by měl být jednoduchý, třeba přes dropbox aplikaci nebo se stačí zaměřit na minimum kontaktních údajů, které od uchazeče potřebujeme. Procházení stránek, které uchazeč nechce vidět je nepříjemné. Po zadání dotazu se musí dostat k těm informacím, které hledá, a to ihned a bez zbytečného obtěžování.

TIP:  Pár tipů pro budování dobrého jména zaměstnavatele

Rychlost kariérní stránky

Uživatel musí být schopen najít relevantní obsah pomocí několika kliknutí a cesta musí být snadná. Rozdělte vaše stránky do sekcí pro klienta a kandidáta a dejte prostor vašemu oddělením pro umístění relevantních informací. Dbejte na rychlost načtení obsahu, ale i grafických nebo mediálních prvků.

Tvorba obsahu kariérní stránky

Poskytování pravidelného obsahu, který je vhodný pro vaše klienty a kandidáty má zásadní význam pro všechny moderní marketingové strategie. Využijte vaše články, blogy nebo novinky a seskupte je do kategorií. Také umožněte uživatelům možnost přidávat komentáře a zpětnou vazbu k vašemu obsahu a zkuste to ještě snadněji skrze sdílení prostřednictvím e-mailu, LinkedInu, Twitteru, Facebooku nebo Google+. Toto vše přispívá k vašemu SEO a poskytuje uživatelům důvod vrátit se k vám.

Tvorba kariérní stránky je začátek a k tomu, aby toto místo bylo i účinným nástrojem pro nábor, ale je také důležité tvořit obsah nový, jako jsou reference, blogy a videa a vše navíc pravidelně. Stálá zpětná vazba a úpravy, patří k dobré péči o vaše kariérní stránky.

Toto je náš krátký průvodce k tomu, co jsme se naučili při vývoji mobilních kariérních stránek. Pokud bychom měli udělat vše znovu, co bychom udělali jinak? Neměli bychom podceňovat množství času, které věnujeme do vývoje, testování a znovu do testování. Nejdůležitější je zpětná vazba uchazeče, který navštíví vaše kariérní stránky. Svoji roli vždy bude hrát platforma, čas, rychlost a unikátní obsah.

- Reklama -