Bezpečnostní informace – Varování o podvodné komunikaci  Přečíst

Krizový management | Crisis managementRestart firmy? Oživení firmy k novému růstu

Restart firmy? Oživení firmy k novému růstu

Sdílejte

Když tento termín opakovaně uslyšíme v organizaci, obvykle znamená:

  1. Omezený nebo klesající počet zákazníků nebo klientů
  2. Pokles vnímání značky na trhu, poškození značky nebo odcházení z trhu
  3. Firma bez strategie a plánů vývoje, demotivaci lidí a pokles angažovanosti
  4. Ukotvení v minulosti, nepřijímání trendů a omezení vůči okolí
  5. Nezájem a apatie k vývoji trhu a nedostatečná reakce na změny
  6. Rigidita, nulová flexibilita, apatie a nezájem o vývoj
  7. Ztráta zájmu o dynamiku firmy a soustředění se na podružné aktivity

Asi první cílem restartu firmy je vytvoření jakési podrobné mapy opětovného spuštění do nové podoby. Krize rozbijí mnoho předpokladů a nástrojů, na které se vedoucí firmy spoléhají při rozhodování, ale pro opětovné nastartování budou muset definovat nový a pevný rámec pro činnost ve vysoce pohyblivém a dynamickém prostředí.

Plán opětovného spuštění

Nejlepším přístupem je vytvořit podrobnou mapu opětovného spuštění, místa po místu, web po webu, segment po segmentu, zákazník po zákazníkovi a produkt po produktu – s cílem upřednostnit příležitosti k obnovení. Tato mapa povede výrobu, dodavatelský řetězec a marketingové a prodejní úsilí a pomůže určit časovou osu obnovy pro každou část firmy.

Může být vhodné zmrazit některé plánované nebo probíhající projekty, dokud nebude mít společnost kapacitu je přehodnotit. Mapa by měla obsahovat základní scénář a alternativní scénáře, které zahrnují proměnné podmínek trhu. Plán restartu firmy bude nutné otestovat podle těchto scénářů a v případě potřeby zahrnout možnosti plynulého přerozdělení zdrojů.

Poskytnutí záruk a obnovení důvěry

Firmy budou muset poskytovat produkty a služby, které splňují nejpřísnější podmínky ochrany zdraví a bezpečnosti, a být schopny je klientům ukázat nebo vysvětlit. Proaktivně komunikujte o implementovaných opatřeních, která nemusí být viditelná pro zákazníky v back office, výrobních nebo skladovacích zařízeních.

Mohou to být procesy nebo minimalizace manipulace s lidmi, testovací postupy v celém dodavatelském řetězci, sledovatelnost komponent nebo přísné uplatňování nejvyšších hygienických standardů v infrastruktuře a na každém článku v dodavatelském řetězci.

Oživení poptávky

Jedinou nezbytností pro podniky je oživení jejich zákaznické základny. Je třeba identifikovat a zachytit místa zisku a jeho potenciálního růstu. Každá komerční investice nebo propagace musí být zvážena proti riziku spuštění cenové války, která by mohla zhoršit situaci již poznamenanou propadem objemu. K dosažení této křehké rovnováhy musí společnosti také myslet na jednostrannou komunikaci, aby se zabránilo konkurenčním přístupům, které ničí hodnotu.

Cílem je také zajistit materiální a psychologické podmínky, které zákazníkům umožní nakupovat, a vytvořit příznivé obchodní podmínky pro oživení spotřeby, přičemž se zamezí nebezpečné situaci, kdy současný tlak na ceny ze strany dodavatelů a zákazníků způsobí společnostem potíže v celé hodnotě řetěz.

Řešení problémů zákazníků

Je třeba pomoct klíčovým klientům s řešitelností. Aby byl zajištěn prodej, měla by být zákazníkům a dodavatelům ve finančních potížích poskytována pragmatická pomoc tím, že jim poskytneme platební prostředky nebo prodloužení lhůt vysoce cíleným způsobem. Opět platí, že výběr mezi obvyklými postupy a výjimkami musí být učiněn strategicky, aby nedošlo k narušení ekonomické rovnováhy celého odvětví.

Optimalizace obchodu a marketingu

Marketingová oddělení musí zajistit, aby nabídka byla v souladu s krizovým posunem poptávky. Z krátkodobého hlediska to bude znamenat aktivní povzbuzení zákazníků k interakci prostřednictvím digitálních kanálů. Zásadní bude také vítězství v bitvě u značky. Věrnost značce bude pravděpodobně vždy otestována. Ve střednědobém horizontu musí společnosti posílit svou schopnost detekovat všechny signály odesílané jejich zákazníky po celou dobu jejich cesty všemi kanály. To pomůže firmám určit všechna řešení, která mohou rychle obohatit zákaznickou zkušenost.

IT restart

Význam digitálu pro zákazníky, dodavatele a pro celou ekonomiku se rychle zrychlil – a vedoucí pracovníci musí urychlit své plány digitalizace. Urychlit digitální transformaci a uspokojit nové potřeby zákazníků a zaměstnanců. Infrastruktura IT musí být relevantní, bezpečná a schopná plnit nová očekávání zákazníků i interně.

Vedoucí manažeři budou muset vypracovat technologický plán vedený firmou, aby urychleně urychlili svou digitální transformaci a vybudovali nové digitální podniky. Na straně zaměstnanců došlo v krizi k rychlému růstu v přijímání technologických řešení. Udržování těchto řešení udržitelným způsobem bude vyžadovat více školení zaměstnanců v používání nových nástrojů, které mohou zvýšit jejich výkon, jakož i školení v oblasti osvědčených postupů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Zlepšete rozhodování a dostupnost dat na základě dat. V případě částečného restartu výrobních linek bude například rekonfigurace dodavatelského řetězce vyžadovat výpočet nového optima z obchodních, logistických a výrobních dat. Při strategických a provozních rozhodnutích je třeba vzít v úvahu i další zdroje dat. Obchodníci budou potřebovat podrobnější údaje, aby mohli řídit své digitální marketingové a mediální výdaje, aby stimulovali poptávku s větší přesností.

Restart firmy ano, ale opatrně

Zvyšte rychlost rozhodování. Úspěšné restartování bude vyžadovat současné řešení velkého počtu vzájemně závislých problémů. Mnoho z nich jde nad rámec obvyklého rámce správy a řízení společnosti kvůli jejich rozsahu, složitosti a rychlosti reakce, kterou vyžadují. Bude důležité zachovat flexibilitu, rychlost provádění a zjednodušené linie rozhodování a podávání zpráv.

Jak na úspěšný restart firmy?

  1. Pravidelné vypracování situačních hodnocení
  2. Vypracování potenciálních scénářů
  3. Návrh a přizpůsobení strategického plánu
  4. Stanovení taktických akcí
  5. Restart firmy je příležitost

V některých obchodních segmentech bylo restartem firmy dosaženo dramatického zvýšení produktivity a flexibility.  Pro majitele je nyní důležité určit, který z vývojů vyvolaných okolnostmi mohl přinést hodnotu, finančně, operativně atd. Některé z nich by pak mohly být začleněny do budoucího uvažování o reorganizaci práce a novém objevení obchodního modelu.

Restartu firmy se nebojte, ale kroky podnikněte dobře připraveni.

Kniha Firma jsou lidé
Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem a autorem knihy „Firma jsou lidé, lidé jsou síla!“

Vaše hodnocení a recenze článku

Hodnocení článku

Přehled hodnocení článku (0)

Tento článek zatím nemá žádné hodnocení.
Vložit příspěvek do záložek
Přečíst později

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Aktuální články

Podcast

Témata článků

Další články

Když tento termín opakovaně uslyšíme v organizaci, obvykle znamená: Omezený nebo klesající počet zákazníků nebo klientů Pokles vnímání značky na trhu, poškození značky nebo odcházení z trhu Firma bez strategie a plánů vývoje, demotivaci lidí a pokles angažovanosti Ukotvení v minulosti, nepřijímání trendů a omezení...Restart firmy? Oživení firmy k novému růstu