Problémy rodinného podnikání. Studie rodinných firem

177

Je tomu tak i v České republice a možná i v celé Evropě, že jsou některé pozice záměrně obsazovány rodinnými příslušníky. Možná je to problém jenom rodinných firem, ale z jiných studií víme, že i celá řada dalších pracovních pozic je obsazovaná lidmi, kteří se znají z předchozí práce nebo mají již vztahy budované na školách apod.

Trh práce dokáže být v některých firmách a pozicích silně konkurenční, než kdy předtím a rodinná spojení mohou být někdy jediným způsobem, jak se dostat k určitému místu. Jedna studie ukazuje, že 7 z 10 kandidátů v Anglii využívá rodinné vazby k prvnímu kroku ve své kariéře.

Rodinná firma

Lidé se někdy zdráhají pracovat s příbuznými, protože se obávají, co si myslí ostatní a jaký by to mohlo mít vliv na jejich kariéru. 15 % zaměstnanců se obávalo toho, že ztratí důvěryhodnost svých kolegů.

Přečtěte si také: Značka: Hledám ředitele své rodinné firmy

- Reklama -
1
2
3
4
PŘEHLED RECENZE
Radek
ZDROJTotaljobs
Předchozí článekReverzní mentoring. Inovativní metoda pro rozvoj firem?
Další článekReputační management pro zaměstnavatele je na vzestupu
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.