Rozdíl mezi prací a kariérou?

230

Podle této infografiky je myšlena práce jako něco, co má krátkodobý cíl a záměr, zatímco kariéra je něco, co lze charakterizovat jako cíl sběru zkušeností pro dlouhodobé časové období. Kariéra je dráha člověka, která začíná, když vstoupí na trh práce.

S kariérou je spojen růst prestiže a postavení ve společnosti. Zatímco práce uspokojuje lidské potřeby a vytváří statky nebo služby.

Kariéra by dle mne měla být popisována jako cesta získávání zkušeností a profesního růstu, ale bohužel má i negativní stránku. Touha peněz, moci a vlivu jsou někdy vnímány, jako hlavní kariérní cíle, a to není dobře. Infografika nám představí základní rozdíl mezi prací a kariérou a ještě pár anglickýh slovíček k tomu.

Rozdíl mezi prací a kariérou

Zdroj: officevibe.com

    

 

- Reklama -
Předchozí článekVzorový životopis je mrtvý !
Další článekJak na LinkedIn: Publikujeme na Linkedinu
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.