Síla generací – Index generační síly – Mocenský index generací

Jaká je ekonomická, politická nebo kulturní síla generací?

633

Každá generace je utvářena svým jedinečným, historickým kontextem a kulturními zkušenostmi a vytváří sdílenou perspektivu světa, který se liší od jejich starších generací. Proto by nás nemělo překvapovat, když kterákoli z generací využije příležitosti k utváření společnosti kolem sebe a ohýbá politické i ekonomické struktury tak, aby odpovídaly jejich hodnotám.

Generace přehled

Institut rodinných firem

Baby boomers

Generace Baby boomers narozena 1946-1964, je nejbohatší a nejvlivnější generace na planetě, v současné době ovládá 64,7 bilionu dolarů – 53 % amerického majetku, většinu pozic ve federálních a státních vládách a téměř tři čtvrtiny S&P 500 společností. A za jejich vlády hrála tato generace klíčovou roli při formování vládních a finančních systémů, které řídí zbytek společnosti.

To znamená, že 40 % Baby boomers již odešlo do důchodu a každý rok další miliony lidí opouštějí pracovní sílu. Jak se zbývající Boomers zaměřují na svá zlatá léta, začnou předávat své bohatství, ekonomickou a politickou moc a kulturní vliv na lidi v mladších generacích. V sázce je vysoká hra a předání pochodně je tedy již nevyhnutelné.

Další článek:  10 tipů pro zajímavý obsahový marketing!

Generace X a Mileniáni

Generation X narozena 1965-1980, nyní v nejlepších letech kariéry využije opětovné síly k přetváření společnosti způsobem, který vyhovuje „generaci MTV“? Nebo jim technicky zdatní Millenniáni narozeni 1981–1996 – dnes nejlidnatější generace v Americe a děti Boomers – přeskočí díky své převaze v počtu?

V této nové výroční zprávě naleznete závěry o GPI – Mocenský index generací nebo Index generační síly. Snaha kvantifikovat, jaký vliv na společnost má každá generace, stejně jako v konkrétních oblastech ekonomické, politické a kulturní síly.

Celá zpráva Index generační síly

Zdroj: https://www.visualcapitalist.com/gpi/

 

- Reklama -