Employer brand je vaše konkurenční výhoda

1457

Ano, silná značka zaměstnavatele může být klíčem k efektivnějšímu náboru zaměstnanců. Zdá se, že většina tradičních firem musí a jsou zároveň nuceni k tomu, aby konkurovaly prakticky všem ve svém oboru nebo své regionální blízkosti. To znamená, že tradiční podniky, které dříve tvořily a používaly skutečně velmi málo pro získání nových kandidátů, nyní potřebují také intenzivně nastartovat svůj employer brand. Jak toho ale docílit? Jedním ze způsobů, jak to udělat, je použít značku zaměstnavatele jako svou konkurenční výhodu.

Employer brand je vaše konkurenční výhoda

Zaměstnavatelskou značkou můžeme shrnout jako soubor všech sentimentů o tom, co je ve společnosti, od manažerů, současných zaměstnanců, zákazníků až po potenciální zaměstnance. Stručně řečeno, značka zaměstnavatele je reputací všech. Všichni víme, že pověst je důležitá a řízení personální práce jako zaměstnavatele bude kritické, pokud jde o soutěžení s ostatními zaměstnavateli. Silná značka zaměstnavatele snižuje fluktuaci až o 30 %. Možná ještě důležitější je, že 70 % pracovníků tvrdí, že nevezmou práci od zaměstnavatele se špatnou zaměstnavatelskou značkou, a to i když jsou delší dobu nezaměstnaní.

Institut rodinných firem
Další článek:  O co kandidátům jde v Employer Brandingu?

Jak se můžete ujistit, že pověst zaměstnavatele je dostatečně dobrá? Prvním krokem je rozvíjet a vůbec založit značku vašeho zaměstnavatele.

Jak založit a rozvíjet employer brand

Začněte tím, že se zeptáte na pár otázek:

 1. Proč je společnost vhodným místem pro práci současných zaměstnanců a co z něj dělá atraktivní místo pro potenciální kandidáty?
 2. Jsou benefity a nabídka konkurenční? Odlišuje vás to od ostatních zaměstnavatelů?
 3. Jaký typ kandidáta by nejlépe vyhovoval vaší poptávané pozici?
 4. Jaký typ kandidáta by považoval váš podnik za skvělého zaměstnavatele?
 5. Jaký typ kandidátů byl již v minulosti ve vaší společnosti zaměstnán?
 6. Jací kandidáti jsou ve vaší společnosti ti úspěšní?
 7. Je něco, co ovlivňuje schopnost vaší společnosti přilákat vysoce kvalitní uchazeče?
 8. Atd.

  Ekosystém employer brandu
  Ekosystém employer brandu

Propagace vašeho employer brandu

Jakmile vytvoříte pozitivní značku zaměstnavatele, je čas ji propagovat. Začíná to tím, že vaše práce se zveřejní do přesvědčivého příběhu, čímž se kariéra jednotlivce stane hlavním centrem prodeje pracovních příležitostí, také nikdy nezapomínejte na důležitost růstu vaší komunity na sociálních sítích. Tradiční podniky jakékoliv velikosti mohou vzít svou kariérní nabídku a propagovat svou značku zaměstnavatele prostřednictvím lokalizované reklamy, optimalizovaných kariérních stránek, doporučení zaměstnanců, specializovaných programů atd.

Další článek:  Špatná reputace firmy stojí peníze

Koneckonců, společnosti se zvučnými jmény nestřílejí své kariérní nabídky do prázdna, uvědomují si hodnotu investic, a navíc ví přesně koho hledají. Nabízejí své kariérní příležitosti na místech, o kterých vědí, že jejich cíloví kandidáti jsou právě tam.  Jejich cílem je především to, aby lidé neustále mysleli, že jejich společnost je skvělé místo pro práci. Takže se ujistěte, že děláte totéž. Když vytvoříte kolem své firmy pozitivní a silný employer brand, podpoříte své současné zaměstnance a zpropagujete to, jak skvělé je to ve vaší společnosti.

Architektura employer brandu
Architektura employer brandu

Zdroje grafiky:

- Reklama -