Skrytá síla úsměvu…:) Nevěříte, podívejte se!

260

Vědeli jste, že Váš úsměv může být ukazatelem toho, jak dlouho budete žít? Úsměv má celkový dopad na vaši aktuální emocionální situaci, snižuje stres, zlepšuje vnímání, ovlivňuje ostatní. Pojďme zkusit se více usmívat…:-)

Skrytá síla úsměvu

Britští vědci zjistili, že jeden úsměv může nabudit mozek do takové úrovně jako 2 000 tabulek čokolády. (Smích) Moment. Stejná studie zjistila, že úsměv je stimulující stejně jako když dostanete 16 000 liber v hotovosti. To je jako 25 tisíc dolarů za úsměv. To nezní špatně. A přemýšlejte o tom takto dále. 25 000 krát 400 a docela dost dětí se každý den cítí jako Mark Zuckerberg.

A na rozdíl od čokolády budete díky smíchu zdravější. Smích dokáže pomoci omezit množství hormonů vyvolávajících stres, jako je kortizol, adrenalin a dopamin, zvýšit úroveň hormonů dobré nálady, jako je endorfin, a snížit vysoký krevní tlak.

A to ještě není vše. Díky smíchu můžete vypadat dobře v očích ostatních. Nedávná studie univerzity státu Penn ukázala, že když se usmíváte, nejen že se budete zdát oblíbenější a zdvořilejší, ale dokonce budete vypadat schopnější.

Takže kdykoliv chcete vypadat dobře a schopně, snížit stres nebo zlepšit své manželství, či mít pocit jako byste si právě dali celý náklaďák kvalitní čokolády – bez přibrání jediné kalorie — nebo jako byste našli 25 táců v kapse starého saka, které jste na sobě neměli věky, nebo kdykoliv chcete získat nějakou speciální sílu, která pomůže vám a všem okolo žít delší, zdravější, šťastnější život, usmějte se.

Pozn.: V pravo dole tlačítko titulky/ subtitles, vyberte a zvolte.

- Reklama -