Skrytá síla našeho úsměvu. Smích snižuje stres a nejen to

568

Vědeli jste, že váš úsměv může být ukazatelem toho, jak dlouho budete žít? Úsměv má celkový dopad na vaši aktuální emocionální situaci, snižuje stres, zlepšuje vnímání, ovlivňuje ostatní. I když je to v této době náročné, Pojďme zkusit se více usmívat…:-)

Pozn.: V pravo dole tlačítko titulky/ subtitles, vyberte a zvolte czech.

Skrytá síla úsměvu

Britští vědci zjistili, že jeden úsměv může nabudit mozek do takové úrovně jako 2 000 tabulek čokolády. Stejná studie zjistila, že úsměv je stimulující stejně jako když dostanete 16 000 liber v hotovosti. To je jako 25 tisíc dolarů za úsměv. To nezní špatně. A přemýšlejte o tom takto dále. 25 000 krát 400 a docela dost dětí se každý den cítí jako Mark Zuckerberg.

Přečtěte si také: Stačí pouze dva kroky k vašemu štěstí…

A na rozdíl od čokolády budete díky smíchu zdravější. Smích dokáže pomoci omezit množství hormonů vyvolávajících stres, jako je kortizol, adrenalin a dopamin, zvýšit úroveň hormonů dobré nálady, jako je endorfin, a snížit vysoký krevní tlak.

TIP:  Dan Gilbert: Čas přetváří naše hodnoty. Mění naše osobnosti.

A to ještě není vše. Díky smíchu můžete vypadat dobře v očích ostatních. Nedávná studie univerzity státu Penn ukázala, že když se usmíváte, nejen že se budete zdát oblíbenější a zdvořilejší, ale dokonce budete vypadat schopnější.

Přečtěte si také: Co tvoří život spokojeným? Nahlédněte do 75let trvající studie o štestí!

Když chcete něco zlepšit, usmívejte se

Takže kdykoliv chcete vypadat dobře a schopně, snížit stres nebo zlepšit své manželství, či mít pocit jako byste si právě dali celý náklaďák kvalitní čokolády – bez přibrání jediné kalorie — nebo jako byste našli 25 táců v kapse starého saka, které jste na sobě neměli věky, nebo kdykoliv chcete získat nějakou speciální sílu, která pomůže vám a všem okolo žít delší, zdravější, šťastnější život, usmějte se.

Přečtěte si také: Jak uspět v těžké době? Jak na šťastný život a úspěšnou kariéru?

Pozn.: V pravo dole tlačítko titulky/ subtitles, vyberte a zvolte.

- Reklama -