Externí personalista

Externí personalista může vaši společnost zastupovat v plném rozsahu pracovní náplně personalisty anebo funguje pouze v předem definovaných oblastech.

V každé úspěšné organizaci to bez odborníka na personalistiku zkrátka nefunguje. Ale i přes to, že jeho osoba má svůj strategický význam, není nutné, aby vás stála tolik, jako když je personalista váš vlastní zaměstnanec. To je skvělý moment pro využití služby externího personalisty. Pokud potřebujete profesionála na oblast HR máte možnost ho využít v momentě, kdy ho opravdu potřebujete a v měsících klidu nebo nižší poptávky, si můžete dát pauzu, to s kmenovým zaměstnancem bohužel nelze.

Může být pouze podporou pro stávající oddělení, překlenout neobsazené místo po dobu náboru anebo mateřské dovolené, či nedobrovolného odchodu. Může pro vás dělat pohovory, rozvíjet procesy, vzdělávat a mentorovat, realizovat projekt atd.

Externí personalista

Je především konzultant a realizátor, který vám spolu se záštitou vašeho HR přinese i know-how z jiných společností a může tak maximálně obohatit vaši společnost, a to za výrazně nižší náklady než kmenový zaměstnanec.