Firemní ombudsman

Firemní ombudsman zajistí vaší společnosti lepší důvěryhodnost a postará se o dohled nad dodržováním práv zaměstnanců.

Kdo je firemní ombudsman

Slovo i institut vznikl ve Švédsku, kde byl ombudsman pověřen králem dbát na správné chování úředníků. V roce 1809 se institut ombudsmana dostal do švédské ústavy. Významného rozšíření se dočkal ale až v druhé polovině 20. století. Nyní je tento institut v různých formách rozšířen téměř ve 100 státech světa, jak píše wikipedie. V České republice bych ji zařadil jako poměrně mladou službu, pokud se týká oblasti HR. V rámci mé praxe se jedná o konzultační a procesní podporu při zavádění změn v organizaci, výraznému nárůstu nebo poklesu zaměstnanců, při komplikovaných personálních problémech, jako je fúze nebo převzetí, témat rodinných firem, při problémech reputace na trhu práce nebo poškozené značky zaměstnavatele atd.

Hlavní role našeho ombudsmana

Role ombudsmana obvykle představuje osobu nebo službu, která je jakýmsi zastáncem někoho, skrze občanské záležitosti. V oblasti HR je firemní ombudsman někdo, kdo hájí a pečuje o zaměstnance, ale jeho role přechází i do oblasti řešení problémů, překážek ve vztazích nebo procesech, ale také do oblastí spokojenosti, motivace a pracovního naplnění. Firemní ombudsman může mít zásadní vliv na snížení fluktuace nebo personálního rozvoje a celkové produktivity organizace.

Co řeší firemní ombudsman

Nejčastěji se řeší témata od hygieny pracovního prostředí po rozvoj firemní kultury. Obvykle pracuji formou sezení, koučinku nebo cílených workshopů. Řeším především interpersonální témata, vztahy, organizační problémy, problémy v řízení organizací, rozvoj středního managementu, pokles motivace, loajalitu a angažovanost, stresovou zátěž nebo vyhoření, procesní problémy, komunikační problémy a konflikty.

Proč si vybrat službu firemního ombudsmana

Dnešní situace pro firmy není dobrá, pociťují velký nedostatek zaměstnanců a potýkají se s problémy v náboru, ale také ve fluktuaci. Cítí, že jsou provozně slepí a netuší, kde mají problematická místa. Personální audit odhalí kde co, ale ombudsman, který do firmy dochází pravidelně, čerpající z prostředí jiných organizací a nezatížen konkrétní firmou a její politikou je často právě ten, který rychle rozklíčuje problém.

Kolik stojí služba firemního ombudsmana

Vše se odvíjí od frekvence, firmu je třeba navnímat, nejprve intenzivněji, posléze v nějaké formě pravidelného docházení. Služba je založena na klíčové věci a tou je důvěra mezi mnou, klientem a jeho zaměstnanci. Cena za měsíční spolupráci se pohybuje v řádech desítek tisíc korun, ale i tato investice se vyplatí s ohledem na to, co dokáže zachránit: odchody lidí a jejich opětovný nábor, procesní a organizační problémy, poškozená kultura a reputace zaměstnanecké značky.

Nabídka služby firemního ombudsmana

Nabízíme službu těm společnostem, které chtějí získat důvěru svých zaměstnanců a tím také zvýšit efektivitu podnikání v daném oboru.

Ombudsman pro firmu rovněž prověří vnitřní atmosféru a vnitropodnikové vztahy a je schopen upravit některé ne právě ideálně fungující vazby mezi podřízenými a nadřízenými. Ombudsman pro firmy a organizace je dobrou cestou, jak být transparentní nejen navenek, ale také z pohledu vašich zaměstnanců.

Touto službou získáte zkušeného personálního konzultanta s praxí z nejrůznějších společností, který bude pravidelně docházet do vaší společnosti a bude poskytovat vám a vašim zaměstnancům podporu při řešení nejrůznějších překážek a komplikací mezi týmy nebo vedením.

Firemní ombudsman pro vás dokáže být velice dobrou podporou při zavádění změn v organizaci, skokovému nárůstu zaměstnanců nebo při komplikovaných personálních problémech, vysoké fluktuaci nebo trátě reputace na trhu práce.

Další články:

Reference

Reference dělení dle průmyslu a odvětví
Elektrotechnický průmysl E-commerce Neziskovky
EGSTON SYSTEM ELECTRONIC, spol. s r.o.. decoDoma, s.r.o. Středisko rané péče EDUCO Zlín z.s.
Informační systémy Bankovnictví, finance a pojišťovnictví Obce a města
Versino CZ, s.r.o. Europ Assistance s.r.o. Obec Zašová
Lehký průmysl Zdravotnictví a technika Maloobchod
Pavliš a Hartmann, spol. s r.o. – Požární technika Arjo Czech Republic s.r.o. HECHT MOTORS s.r.o.
Strojírenství a obrábění kovů Logistika a doprava Elektrotechnický průmysl
Ammann Czech Republic a.s. DHL Express (Czech Republic) s.r.o. Siemens Česká republika
Papírenský a polygrafický průmysl Sklářský a porcelánový průmysl Nábytkářský průmysl
Tiskárna H.R.G. LASVIT s.r.o. Amirro s.r.o. – Sklo a zrcadla
Automotive Informační technologie Výroba  
Ammann Czech Republic a.s. sledovanitv.cz s.r.o LINDE + WIEMANN SE & Co. KG
Polygrafický průmysl Energetický průmysl Potravinářský průmysl
Westrock Packaging Systems Svitavy, s.r.o. NET4GAS, s.r.o. Nate – nápojová technika a.s.
Státní firmy Řetězce a retail
Velkoobchod
Společnost Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. Tesco Stores ČR a.s OTTO Office (CZ) s.r.o.

 

Čím se odlišujeme od konkurence

Jak to chodí u nás… Jak to chodí u konkurence…
Naše zkušenosti Již od roku 2010 poskytujeme poradenství a konzultace v personálním řízení firem, skrze naše individuální řešení a unikátní poradenství. Zeptejte se nás…
Náš přístup Pracujeme na klíč a vždy k problematice zakázky přistupujeme individuálně. Máme originální výstupy, přímo pro potřeby vašeho podnikání. Vše děláme podle šablon, jejich obsahu často klient nerozumí.
Naše praxe Za 10 let jsme prošli různými organizacemi s různou úrovní problémů a překážek. Vždy jsme nakonec našli řešení a vyřešili problém našeho klienta. Nestabilní týmy konzultantů vedou k různým výstupům kvality práce. Z důvodů fluktuace konzultantů poradenských firem, konzultují problémy často poradci bez znalosti oboru a řádné praxe.
Naše realita Výstup naší práce musí být účelný a funkční, aby všichni ve firmě věděli, co a jak mají s výstupy následně dělat. Hodně cizích lov, nepoužitelných matic a složitých systémů dalších kroků utržených od reality firmy.
Naše strategie Řekneme vám, co máte dělat a na co se máte v rozvoji vaší firmy zaměřit. Některé poradenské společnosti berou výstup poradenství jako manuál, ale do hloubky problému nevstupují a neřeší kvalitu a efektivitu svého výstupu.
Naše propojení To, co vymyslíme, pro klienta také následně realizujeme a klient nás dle výstupu hodnotí. Děláme výstupy, které jsou praktické, dají se zrealizovat a je u nich rychle vidět efekt. Vzdušná a krásná, ale obecná a prázdná teorie výstupu. Firma neví, co přesně má dělat. Nebo to ne zcela realizovat.
Naše výsledky Chceme, aby se vám naše výstupy brzy a úspěšně uplatnily v praxi. Poradenská firma není odpovědná za své výsledky. Dělejte si s tím co potřebujete…
Naše metody Za 10 let již máme přesný postup, jak se rychle dobrat k cíli. Proto je také cena pro vás dostupná. Zeptejte se a možná se budete i divit.
Naše inovace Do našeho výstupu spolupráce vkládáme množství našich konkrétních nápadů. V podstatě nás klienti platí za přinášení nápadů a inovací, pohledů a postojů. Inovace, nápady, kreativa často chybí.