Outplacement

Outplacement je proces účinné pomoci zaměstnancům v obtížné životní a profesní situaci, jakou je ztráta zaměstnání.  Naše služba outplacementu zahrnuje poradenství zaměstnancům v oblasti pracovního práva, zdravotního a sociálního zabezpečení, komunikaci s úřady, školení v otázkách hledání nového zaměstnání, tvorba a napsání životopisu, cvičné pohovory a interview, komunikaci a akvizice potenciálních zaměstnavatelů, identifikace zdrojů pracovních míst a v neposlední řadě psychickou podporu a pomoc.

Outplacement – pomoc při ztrátě zaměstnání

Zabýváme se také tvorbou příruček pro odcházející zaměstnance, která shrnuje důležité body a plní úlohu rádce. Jsme pomocnou rukou podanou odcházejícímu zaměstnanci, ale zároveň pomáháme i těm, kteří ve společnosti zůstali.

Outplacemenet management

Outplacement management pomáhá řešit složitou situaci zaměstnavatele při propouštění zaměstnanců, jak propouštěným tak i manažerům zaměstnavatele.

Naše služba outplacement zahrnuje

  • Konzultace a poradenství související s propouštěním zaměstnanců.
  • Definice a vytvoření seznamu dovedností zaměstnanců.
  • Výběr možných typů a zdrojů zaměstnání.
  • Rozvoj technik pohovoru a posouzení osobního profilu propuštěného zaměstnance.
  • Zpracování a odsouhlasení životopisů zaměstnanců.
  • Hledání příležitostí a zdrojů na aktuálním trhu práce.
  • Účast na modelových výběrových řízeních.
  • Přesný plán kampaní hledání zaměstnání.
  • Kariérní a profesní poradenství.
  • Kariérní mentoring.

Pozor: Outplacement a zákoník práce

V českých podmínkách souvisí ́s outplacementem i povinnost obsažena v Zákoníku práce. Jestliže byla pracovníkovi dána výpověď pro nadbytečnost, je mu zaměstnavatel povinen ve spolupráci s úřadem práce účinně pomáhat při získání nového a vhodného zaměstnání.

Některým zaměstnancům musí zaměstnavatel nové a vhodné zaměstnání ́zajistit, nikoliv tedy jen účinně pomáhat.

Povinnosti zaměstnavatele a outplacement

Jedná se o osaměle žijící zaměstnance trvale pečující o dítě mladší než 15 let a o lidi se zdravotní ́m postižením, kteří nejsou zabezpečeni důchodem. V těchto případech skončí ́ výpovědní doba teprve tehdy, až zaměstnavatel tuto povinnost splní. Obě strany se však mohou dohodnout na jiném řešení.

Outplacement je odborníky doporučován nejen kvůli image seriózní ́firmy a důvěře zaměstnanců, kteří ́ve firmě zůstávají ́, ale i kvůli dobrým vztahům s propuštěnými.

Naše služba dokáže dát propouštěným zaměstnancům ucelený návod, jak  hledat zaměstnaní ́a v jakém oboru a umí ́ je na přijímací ́ pohovor i náležitě připravit, včetně životopisu a  vysvětlení, jak při pohovorech vystupovat a na co klast důraz a jak uspět.

Reference

Reference dělení dle průmyslu a odvětví
Elektrotechnický průmysl E-commerce Neziskovky
EGSTON SYSTEM ELECTRONIC, spol. s r.o.. decoDoma, s.r.o. Středisko rané péče EDUCO Zlín z.s.
Informační systémy Bankovnictví, finance a pojišťovnictví Obce a města
Versino CZ, s.r.o. Europ Assistance s.r.o. Obec Zašová
Lehký průmysl Zdravotnictví a technika Maloobchod
Pavliš a Hartmann, spol. s r.o. – Požární technika Arjo Czech Republic s.r.o. HECHT MOTORS s.r.o.
Strojírenství a obrábění kovů Logistika a doprava Elektrotechnický průmysl
Ammann Czech Republic a.s. DHL Express (Czech Republic) s.r.o. Siemens Česká republika
Papírenský a polygrafický průmysl Sklářský a porcelánový průmysl Nábytkářský průmysl
Tiskárna H.R.G. LASVIT s.r.o. Amirro s.r.o. – Sklo a zrcadla
Automotive Informační technologie Výroba  
Ammann Czech Republic a.s. sledovanitv.cz s.r.o LINDE + WIEMANN SE & Co. KG
Polygrafický průmysl Energetický průmysl Potravinářský průmysl
Westrock Packaging Systems Svitavy, s.r.o. NET4GAS, s.r.o. Nate – nápojová technika a.s.
Státní firmy Řetězce a retail
Velkoobchod
Společnost Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. Tesco Stores ČR a.s OTTO Office (CZ) s.r.o.
Outplacement
Outplacement

Čím se odlišujeme od konkurence

Jak to chodí u nás… Jak to chodí u konkurence…
Naše zkušenosti Již od roku 2010 poskytujeme poradenství a konzultace v personálním řízení firem, skrze naše individuální řešení a unikátní poradenství. Zeptejte se nás…
Náš přístup Pracujeme na klíč a vždy k problematice zakázky přistupujeme individuálně. Máme originální výstupy, přímo pro potřeby vašeho podnikání. Vše děláme podle šablon, jejich obsahu často klient nerozumí.
Naše praxe Za 10 let jsme prošli různými organizacemi s různou úrovní problémů a překážek. Vždy jsme nakonec našli řešení a vyřešili problém našeho klienta. Nestabilní týmy konzultantů vedou k různým výstupům kvality práce. Z důvodů fluktuace konzultantů poradenských firem, konzultují problémy často poradci bez znalosti oboru a řádné praxe.
Naše realita Výstup naší práce musí být účelný a funkční, aby všichni ve firmě věděli, co a jak mají s výstupy následně dělat. Hodně cizích lov, nepoužitelných matic a složitých systémů dalších kroků utržených od reality firmy.
Naše strategie Řekneme vám, co máte dělat a na co se máte v rozvoji vaší firmy zaměřit. Některé poradenské společnosti berou výstup poradenství jako manuál, ale do hloubky problému nevstupují a neřeší kvalitu a efektivitu svého výstupu.
Naše propojení To, co vymyslíme, pro klienta také následně realizujeme a klient nás dle výstupu hodnotí. Děláme výstupy, které jsou praktické, dají se zrealizovat a je u nich rychle vidět efekt. Vzdušná a krásná, ale obecná a prázdná teorie výstupu. Firma neví, co přesně má dělat. Nebo to ne zcela realizovat.
Naše výsledky Chceme, aby se vám naše výstupy brzy a úspěšně uplatnily v praxi. Poradenská firma není odpovědná za své výsledky. Dělejte si s tím co potřebujete…
Naše metody Za 10 let již máme přesný postup, jak se rychle dobrat k cíli. Proto je také cena pro vás dostupná. Zeptejte se a možná se budete i divit.
Naše inovace Do našeho výstupu spolupráce vkládáme množství našich konkrétních nápadů. V podstatě nás klienti platí za přinášení nápadů a inovací, pohledů a postojů. Inovace, nápady, kreativa často chybí.