Rodinná firma a rodinné podnikání

Podnikání rodinné firmy má celou řadu benefitů, jako jsou osobní vazby a unikátní firemní kultura, také je často patrné velké pracovní a osobní nasazení členů rodiny pro rozvoj podnikání. Rodinné firmy jsou budovány s perspektivou dlouhodobé existence, s přechodem na další generace a zde začíná má práce.

Poradenství na téma: Rodinná firma a rodinné podnikání

Nástupnictví je určitým momentem transformace firmy, která vzniká přechodem podnikání na další generace, pokračovatele. Tento moment je pro rozvoj firmy klíčový a často vyžaduje unikátní přístup k jeho mentorování. Odborné poradenství pro rodinné firmy je často jediným způsobem, jak nástupnictví vyřešit správně.

Řešíme personální problémy a HR oblast rodinných firem

Jako každá podnikání je myšleno dlouhodobě a s tím souvisí i personální strategie. Rodinná firma se buduje s cílem mít obsazené klíčové pozice lidmi s kompetencemi a praxí, a to se někdy pod tíhou osobních a rodinných vazeb nedaří, protože je upřednostněn někdo z rodiny.

Je nutné zajistit vhodné lidské zdroje a pomoci rodinné firmě v tom, aby se neuchýlila k protežování rodinných příslušníků ve firmě, což by časem mohlo vyústit v personální slepotu.

Řešíme manažerské obsazení rodinné firmy

Jako v každém životě jiné firmy dochází k situaci, kdy se klíčové manažerské pozice obsadí nevhodnými uchazeči, o to těžší situace to je, když jsou to často kvalifikace, kdy příslušnost k rodině je jedinou kvalifikací.

Při rozvoji rodinných firem dbám vždy na neutrálnost, pravdivost a poctivý personální výběr. Personální práce je důležitá pro každou organizaci a volba vhodného zaměstnance pro danou pozici je často klíčová pro udržení chodu firmy.

Řešíme téma firemní a organizační kultury

Nedobrá firemní kultura a nespokojenost zaměstnanců má prokazatelný vliv na produktivitu, ale motivaci, angažovanost a narušení pracovních vztahů. Narušená firemní kultura v rodinné firmě je hlubší problém, který vyžaduji vstup neutrální osoby se znalostí vyjednávání v personálních vztazích.

Firemní kultura je otiskem a emocí rodinné firmy a její narušení může mít fatální dopady na její provoz.

Řešíme téma značky, prezentace a komunikace rodinné firmy

Rodinná firma je také zaměstnavatel a ten musí umět prezentovat svou zaměstnavatelskou značku. Další oblastí je komunikace rodinné firmy, v té pomáháme skrze HR interní a HR externí marketing. V rodinných firmách se téma komunikace opomíjí a nedostatečná vnitrofiremní komunikace má pak dopad na další oblasti řízení a rozvoje.

Řešíme otevřenost rodinné firmy

Oproti jiným druhům firem vstupuje rodina do podnikání jako celek, se vším co má, může také vše ztratit. Tento druh podnikání, může trpět určitou formou izolace a neznalosti, neboť převládá pocit, že každý z rodiny je specialista na nějaký proces nebo úkol. Jako každá organizace občas nebo i pravidelně potřebuje vhled do jiných oblastí, zpětnou vazbu nebo názor na témata v jejích řízení, strategii a dalším rozvoji.

Řešíme individuální problémy podnikatelů rodinné firmy

V rodinných firmách se někdy od sebe oddělují životy rodiny a jejich soukromé potřeby, což často vede k vyhoření a vyčerpání. Navíc celá řada z toho vyplývajících konfliktů přerůstá až do roviny osobní. V rodinné firmě vždy trpí především vztahy. Aby tyto problémy v rodinné firmě nenastaly, je třeba se zaměřit na hledání způsobů, jak nechat někoho způsobilého nahlédnout do toho, jak je rodinná firma řízena a kde je vhodné hledat řešení.

Pokud hledáte partnera pro poradenství pro rodinné firmy a podnikání, jsme vám ochotně k dispozici.

Služby pro rodinné firmy:

Další zajímavé články na téma rodinných firem:

Reference

Reference dělení dle průmyslu a odvětví
Elektrotechnický průmysl E-commerce Neziskovky
EGSTON SYSTEM ELECTRONIC, spol. s r.o.. decoDoma, s.r.o. Středisko rané péče EDUCO Zlín z.s.
Informační systémy Bankovnictví, finance a pojišťovnictví Obce a města
Versino CZ, s.r.o. Europ Assistance s.r.o. Obec Zašová
Lehký průmysl Zdravotnictví a technika Maloobchod
Pavliš a Hartmann, spol. s r.o. – Požární technika Arjo Czech Republic s.r.o. HECHT MOTORS s.r.o.
Strojírenství a obrábění kovů Logistika a doprava Elektrotechnický průmysl
Ammann Czech Republic a.s. DHL Express (Czech Republic) s.r.o. Siemens Česká republika
Papírenský a polygrafický průmysl Sklářský a porcelánový průmysl Nábytkářský průmysl
Tiskárna H.R.G. LASVIT s.r.o. Amirro s.r.o. – Sklo a zrcadla
Automotive Informační technologie Výroba  
Ammann Czech Republic a.s. sledovanitv.cz s.r.o LINDE + WIEMANN SE & Co. KG
Polygrafický průmysl Energetický průmysl Potravinářský průmysl
Westrock Packaging Systems Svitavy, s.r.o. NET4GAS, s.r.o. Nate – nápojová technika a.s.
Státní firmy Řetězce a retail
Velkoobchod
Společnost Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. Tesco Stores ČR a.s OTTO Office (CZ) s.r.o.
Rodinná firma a rodinné podnikání
Rodinná firma a rodinné podnikání

Čím se odlišujeme od konkurence

Jak to chodí u nás… Jak to chodí u konkurence…
Naše zkušenosti Již od roku 2010 poskytujeme poradenství a konzultace v personálním řízení firem, skrze naše individuální řešení a unikátní poradenství. Zeptejte se nás…
Náš přístup Pracujeme na klíč a vždy k problematice zakázky přistupujeme individuálně. Máme originální výstupy, přímo pro potřeby vašeho podnikání. Vše děláme podle šablon, jejich obsahu často klient nerozumí.
Naše praxe Za 10 let jsme prošli různými organizacemi s různou úrovní problémů a překážek. Vždy jsme nakonec našli řešení a vyřešili problém našeho klienta. Nestabilní týmy konzultantů vedou k různým výstupům kvality práce. Z důvodů fluktuace konzultantů poradenských firem, konzultují problémy často poradci bez znalosti oboru a řádné praxe.
Naše realita Výstup naší práce musí být účelný a funkční, aby všichni ve firmě věděli, co a jak mají s výstupy následně dělat. Hodně cizích lov, nepoužitelných matic a složitých systémů dalších kroků utržených od reality firmy.
Naše strategie Řekneme vám, co máte dělat a na co se máte v rozvoji vaší firmy zaměřit. Některé poradenské společnosti berou výstup poradenství jako manuál, ale do hloubky problému nevstupují a neřeší kvalitu a efektivitu svého výstupu.
Naše propojení To, co vymyslíme, pro klienta také následně realizujeme a klient nás dle výstupu hodnotí. Děláme výstupy, které jsou praktické, dají se zrealizovat a je u nich rychle vidět efekt. Vzdušná a krásná, ale obecná a prázdná teorie výstupu. Firma neví, co přesně má dělat. Nebo to ne zcela realizovat.
Naše výsledky Chceme, aby se vám naše výstupy brzy a úspěšně uplatnily v praxi. Poradenská firma není odpovědná za své výsledky. Dělejte si s tím co potřebujete…
Naše metody Za 10 let již máme přesný postup, jak se rychle dobrat k cíli. Proto je také cena pro vás dostupná. Zeptejte se a možná se budete i divit.
Naše inovace Do našeho výstupu spolupráce vkládáme množství našich konkrétních nápadů. V podstatě nás klienti platí za přinášení nápadů a inovací, pohledů a postojů.