Zaměstnanecké poradenství

Možná hledáte vyhledávací dotazy typu zaměstnanecké poradenství nebo jen potřebujete nějaké rychlé a flexibilní poradenství pro vaše zaměstnance. Asistence pro zaměstnance nebo také zaměstnanecká asistence je trend, který jako službu umíme nabídnout také.

Zaměstnanecké poradenství

Zaměstnanecké poradenství na pracovišti je diskuze o problémech zaměstnance.  O problémech, které mají obvykle emocionální obsah, s cílem pomoci zaměstnanci, aby se lépe vyrovnal s vzniklou situací.

Cílem zaměstnaneckého poradenství je pomoci jak zaměstnanci, tak i jeho vedoucímu, aby se dosáhlo aktivního řešením problémů a omezil se dopad problému, který může mít přesah na celý tým.

Zaměstnanečtí poradci

Poradci pro zaměstnance mohou pomoci jednotlivcům udržet si práci, odborně využívá analýzu jejich dovedností, nadání a vlastností, a podporuje tak jejich schopnosti, nadání a vlastnosti.

Zaměstnanečtí poradci se mohou také zasadit o celoživotního řízení kariéry tím, že udržují výzvy a schopnosti ve přiměřené rovnováze prostřednictvím přijímání speciálních projektů nebo nových pozic. Stejně tak mohou poradci pomoci zaměstnavatelům podporovat kariéru zaměstnanců.

Poradce pro zaměstnance

Využitím tohoto modelu mohou poradci i zaměstnavatelé podpořit jednotlivce, aby provedli nezbytné kariérní úpravy a zůstali plně zapojeni. V některých případech funguje poradenství pro zaměstnance jako asistence pro zaměstnance nebo jako celý program – Zaměstnanecký asistenční program, který má tři formy:  

Vnitro organizační poradenství

V prostorách organizace se realizuje poradenství skrze interního poradce pro zaměstnance.

Agenturní poradenství

V prostorách podniku se realizuje poradenství skrze externího dodavatele nebo externí agenturu.

Poradenství individuální

Na základě individuálního požadavku zaměstnance.

Většina organizací praktikuje výše uvedené tři formy s cílem udržet zaměstnance v dobré kondici a duševní spokojenosti.

  • Zaměstnanecké poradenství
  • Poradenství pro zaměstnance
  • Asistence pro zaměstnance
  • Zaměstnanecká asistence
  • Zaměstnanecký terapeut

Reference

Reference dělení dle průmyslu a odvětví
Elektrotechnický průmysl E-commerce Neziskovky
EGSTON SYSTEM ELECTRONIC, spol. s r.o.. decoDoma, s.r.o. Středisko rané péče EDUCO Zlín z.s.
Informační systémy Bankovnictví, finance a pojišťovnictví Obce a města
Versino CZ, s.r.o. Europ Assistance s.r.o. Obec Zašová
Lehký průmysl Zdravotnictví a technika Maloobchod
Pavliš a Hartmann, spol. s r.o. – Požární technika Arjo Czech Republic s.r.o. HECHT MOTORS s.r.o.
Strojírenství a obrábění kovů Logistika a doprava Elektrotechnický průmysl
Ammann Czech Republic a.s. DHL Express (Czech Republic) s.r.o. Siemens Česká republika
Papírenský a polygrafický průmysl Sklářský a porcelánový průmysl Nábytkářský průmysl
Tiskárna H.R.G. LASVIT s.r.o. Amirro s.r.o. – Sklo a zrcadla
Automotive Informační technologie Výroba  
Ammann Czech Republic a.s. sledovanitv.cz s.r.o LINDE + WIEMANN SE & Co. KG
Polygrafický průmysl Energetický průmysl Potravinářský průmysl
Westrock Packaging Systems Svitavy, s.r.o. NET4GAS, s.r.o. Nate – nápojová technika a.s.
Státní firmy Řetězce a retail
Velkoobchod
Společnost Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. Tesco Stores ČR a.s OTTO Office (CZ) s.r.o.

Čím se odlišujeme od konkurence

Jak to chodí u nás… Jak to chodí u konkurence…
Naše zkušenosti Již od roku 2010 poskytuji poradenství a konzultace v personálním řízení firem, skrze naše individuální řešení a unikátní poradenství. Zeptejte se nás…
Náš přístup Pracujeme na klíč a vždy k problematice zakázky přistupujeme individuálně. Máme originální výstupy, přímo pro potřeby vašeho podnikání. Vše děláme podle šablon, jejich obsahu často klient nerozumí.
Naše praxe Za 10 let jsme prošli různými organizacemi s různou úrovní problémů a překážek. Vždy jsme nakonec našli řešení a vyřešili problém našeho klienta. Nestabilní týmy konzultantů vedou k různým výstupům kvality práce. Z důvodů fluktuace konzultantů poradenských firem, konzultují problémy často poradci bez znalosti oboru a řádné praxe.
Naše realita Výstup naší práce musí být účelný a funkční, aby všichni ve firmě věděli, co a jak mají s výstupy následně dělat. Hodně cizích lov, nepoužitelných matic a složitých systémů dalších kroků utržených od reality firmy.
Naše strategie Řekneme vám, co máte dělat a na co se máte v rozvoji vaší firmy zaměřit. Některé poradenské společnosti berou výstup poradenství jako manuál, ale do hloubky problému nevstupují a neřeší kvalitu a efektivitu svého výstupu.
Naše propojení To, co vymyslíme, pro klienta také následně realizujeme a klient nás dle výstupu hodnotí. Děláme výstupy, které jsou praktické, dají se zrealizovat a je u nich rychle vidět efekt. Vzdušná a krásná, ale obecná a prázdná teorie výstupu. Firma neví, co přesně má dělat. Nebo to ne zcela realizovat.
Naše výsledky Chceme, aby se vám naše výstupy brzy a úspěšně uplatnily v praxi. Poradenská firma není odpovědná za své výsledky. Dělejte si s tím co potřebujete…
Naše metody Za 10 let již máme přesný postup, jak se rychle dobrat k cíli. Proto je také cena pro vás dostupná. Zeptejte se a možná se budete i divit.
Naše inovace Do našeho výstupu spolupráce vkládáme množství našich konkrétních nápadů. V podstatě nás klienti platí za přinášení nápadů a inovací, pohledů a postojů.