Slyšeli jste o Social Job Seekers? Jsou to hledači práce na sociálních sítích….:)

787

Téma zdrojů pro hledání práce, prošlo v posledních několika letech velkou transformací. Upravují se kariérní stránky pro účely rychlé reakce kandidáta a kladnou uživatelskou zkušenost. Nyní se zdá, že se celý boj přesouvá do jiného světa, do světa sociálních médií.

Social Job Seeker

Vznikl nový druh uchazečů, jsou to hledači práce na sociálních sítích – Social job seekers. Velice důmyslně využívají sociální sítě ke sběru dat a vyhodnocování zaměstnavatelů a mimo jiné pro případné oslovení zajímavého zaměstnavatele. Mají skvělé výsledky, umí se v této problematice dobře pohybovat, disponují analytickými schopnostmi a získávají tak významnou výhodu před konkurenčnímu uchazeči na trhu práce.

Ukázalo se, že čím více budete používat sociální síť pro tento účel, tím větší je pravděpodobnost, že zde najdete práci. Pro tyto účely se dnes používá Facebook, LinkedIn nebo Twitter.

Tato infografika společnosti MBAOnline.com objasňuje, jak můžete vyhledávat pracovní místa na Facebooku a dalších sociálních kanálech. Tak do toho!

  • 1 ze 6 uchazečů využil sociální sítě pro hledání práce a úspěšně ji zde i nalezl.
  • 9 z 10 uchazečů o zaměstnání má alespoň jeden profil na sociálních sítích a 54% uchazečů používá aktivně Facebook, Twitter nebo LinkedIn pro nalezení práce.
  • Více než 18 milionů Američanů tvrdí, že svou současnou práci získalo přes Facebook.

Social Job Seeker

- Reklama -
Předchozí článekNáborová videa a YouTube fungují, máme důkaz!
Další článekVideo: Myslet jako Steve Jobs
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.