Sociální síť nebo profesní síť? Kdo je vítěz?

1087

Dle nové studie sociálních sítí a jejich využívání 59 % respondentů uvedlo, že LinkedIn je jejich nejdůležitějším účtem ze všech využívaných sociálních sítí. To je velká změna oproti loňskému průzkumu, kdy jen 41 % uvedlo, že LinkedIn je jejich číslo jedna.

Skutečnost, že LinkedIn je nejdůležitější síť pro své uživatele je zajímavá, protože průměrný uživatel se přihlásí pouze 2,9krát za měsíc. Porovnejte to s Facebookem, kde se průměrný uživatel přihlásí každý den, někdy i několikrát. Dalším zajímavým faktem je, že společnost LinkedIn se nikdy vlastně nepovažuje za „sociální síť“, ale preferují termín „profesionální síť“ nebo „síť profesionálů“.

Linkedin pro profesní účely

Existuje poměrně málo důvodů, proč LinkedIn vyhrál nad Facebookem. LinkedIn rád kopíruje úspěšné funkce Facebooku. Možná jste si všimli tlačítka pro sdílení a další podobně kopírovaná tlačítka a funkce. Jsou to samozřejmě přímé kopírovací taktiky, které fungují dobře. V den, kdy jste nemohli nahrát obrázek na LinkedIn, ale pomalu a určitě zkopírovali z Facebooku, je stále více trendem. Známé funkce jedné platformy pro sociální síť budou fungovat na jiné.

Institut rodinných firem
Další článek:  Zajímavá fakta o sociálních médiích

Aktuální úspěch Linkedinu je tvořen i tím, že na LinkedIn se registruje 8 nových členů každou vteřinu. Jednotlivci přijali sociální sítě jako prostředek k aktivnímu zvládnutí své osobní značky a její komunikace. LinkedIn je také milován společností Google a pokud chcete spravovat výsledky vyhledávání, LinkedIn je vaše nejrychlejší a nejlepší volba.

Nezaměstnanost je kupodivu v mnoha zemích stále vysoká a LinkedIn je jedním z přirozených míst pro uchazeče o zaměstnání, kteří zde vyhledávají nové příležitosti. Možná je to mnohem přirozenější než jít na pracovní portál, který byl volbou jedna po dlouhou dobu.

Řešení náboru dostává novou dynamiku. Po velkém posunu vývoje se v loňském roce mnoho velkých společností zaregistrovalo k účtům prémiových náborářů, neboť tyto účty jim umožňují kontaktovat každého uživatele LinkedIn napřímo, aniž by byl nějakým způsobem připojen nebo propojen se společností. Když si tohoto lidé všimnou, uvědomují si, jak je jejich profil důležitý a jak roste jeho význam.

Linkedin nemá konkurenci. Kdo jsou jeho soupeři? Možná a jen částečně Xing, Viadeo a Baidu, ale bude jim trvat roky, než dosáhnou jeho velikosti a dosahu. Facebook je možná jediným a vážným kandidátem, pokud se bude snažit bojovat o profesionální trh, což se mu momentálně nedaří.

Další článek:  5 chyb v náboru kterým se vyhněte obloukem!

Proč Linkedin poráží Facebook

LinkedIn je totiž bezpečnější než Facebook, zde není co schovávat. Získáte jen jeden malý obrázek o sobě na omezeném prostoru, abyste mohli svět informovat o vašich zájmech. Především není ve vašem profilu žádná zeď. To znamená, že vás nikdo nemůže označit.

Kromě několika fiktivních profilů vytvořených headhuntery k nalezení nových kandidátů nebo profilů naší konkurence, všichni na LinkedInu jsou sami sebou. Máme naše skutečná jména, naše skutečné fotografie a jsme zařazeni pod naše skutečné zaměstnavatele. Smluvní podmínky společnosti LinkedIn uvádějí, že musíte mít reálné a pravdivé informace ve svém profilu a můžete mít pouze jeden.

Jak vy vnímáte profesionální síť Linkedin? Přidejte svůj komentář níže, děkuji Vám.

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

- Reklama -