Špatná reputace firmy stojí peníze

968

Zaměstnavatelská značka je mix témat, jako je reputace společnosti, hodnotová nabídka nebo to, co nabízí zaměstnavatel svým potenciálním zaměstnancům. Má značnou podobnost se značkou orientovanou výhradně na spotřebitele nebo koncového zákazníka. Pozitivně vnímaná zaměstnavatelská značka pomáhá přilákat a udržet zaměstnance, ale nejen to.

Nábor trvá významně déle, než tomu bylo kdysi. Každé HR dnes souhlasně tvrdí, získávání kandidátů se v posledních letech výrazně zhoršilo. Zaměstnavatelské značky s pozitivní reputací mají možnost získat 2x více reakcí, než je tomu u firem s opačnou reputací. Firmy, které se potýkají s poškozenou reputací stojí nábor obvykle 2x více než ostatní zaměstnavatele. Takže nyní je více než kdy jindy důležité vybudovat pozitivní značku zaměstnavatele. Vaši zaměstnanci mají velký vliv na vaši značku – což je v podstatě stejné, jako dělají zákazníci v podnikové značce. Proto tomuto tématu věnujte velkou pozornost.

Proč je značka zaměstnavatele tak důležitá?

1. Pozitivní zaměstnavatelské značky dostanou dvakrát tolik reakcí na inzerci
Společnosti s pozitivní reputací a referencemi získají dvakrát více reakcí na pracovní inzerci a mají menší problémy s retencí stávajících zaměstnanců.

TIP:  Pracovní doba, jak ji známe pravděpodobně brzy skončí!

2. Potenciální zaměstnanci o špatné firmy nemají zájem!

V jednom průzkumu 50 % pracovníků uvedlo, že nebudou pracovat pro společnost se špatnou pověstí, a dokonce je nepřesvědčí ani výrazný nárůst platu.

3. Špatná pověst firmy stojí peníze

Společnosti se špatnou pověstí platí o 20 % vyšší mzdy než ostatní. Nárůst mezd v těchto organizacích je prokazatelně rychlejší a překotnější.

4. Personální manažeři začínají mít problém se svými dodavateli

68 % HR manažerů tvrdí, že mají problémy s náborem, a dokonce i skrze své personální agentury.

5. Analýza a výzkum firem na sociálních sítích

V jedné studii zaměřené na kandidáty bylo 62 % společností na sociálních sítích prověřeno uchazeči před pohovorem. 76 % kandidátů podrobně prozkoumalo firmy na LinkedInu s tím, že si detailně prohlédlo aktuální profily stávajících zaměstnanců a dosavadní komunikaci firmy.

6. V doporučení je síla

70 % respondentů říká, že důvěřují tomu, co zaměstnanci říkají o své firmě, což činí sociální média ještě silnější.

Špatná reputace firmy stojí peníze

Zdroj: www.betterteam.com

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

TIP:  10 věcí, které musí Váš Employer Branding mít!

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

- Reklama -