Stačí umístit pracovní inzerát a modlit se? Zkuste myslet o náboru jinak a buďte proaktivní.

617

Rozvíjející se náborový průmysl a způsob jakým firmy hledají nové zaměstnance potřebuje neustálé inovace a také kreativitu. Tyto nové trendy jsou dnes již spíše marketingové než náborové.

Namísto pouhého umístění inzerce na portál a čekání na reakci uchazeče, se náboráři stali více strategičtí v jejich komunikaci a umísťování inzerce. Využívání strategií marketingu v oblastech, jako jsou sociální sítě, průzkum trhu, mohou být velkou výhodou pro vaši společnost.

Zkuste proaktivní nábor

I když je důležité, aby pozice obsahovala zodpovědnosti, náplň a kvalifikaci pro danou pozici, jsou zde i další cesty, jak nabourat standardní cesty prezentace popisu práce. Zkuste tak trochu myslet jinak a zkuste myšlení „out of the box“ a hledejte jiné způsoby, jak vaši pracovní pozici prezentovat.

Takovým originálním způsobem je portál woot a jejich kariérní stránka?

Máte zájem o celý článek nebo můžeme konzultovat co potřebuje vaše organizace v oblasti HR marketingu? Pojďme konzultovat.

- Reklama -
Předchozí článekHodnocení zaměstnanců a 8 detailů na které si dát pozor!
Další článekAgeismus existuje. Věková diskriminace tu stále je!
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.