Textujete v komunikaci s kandidáty? Mám pro Vás zajímavý tip!

525

Podle portálu Recruiter.com, 79% vlastníků chytrých telefonů mají svůj telefon při sobě celých 22 hodin denně. Doba se mění a nyní, více než kdy jindy lidi preferují více psaní textových zpráv před samotným voláním. Psaní textových zpráv je skvělý způsob jak zanechat někomu poznámku, zprávu bez obav, že si ji vyzvedne nebo poslechne Váš zmeškaný hovor.

SMS v náboru kandidátů

Níže pár příkladů jak využít tyto textové zprávy v komunikaci s kandidáty.

Připomenutí interview – zašlete třeba rychlou zprávu: Pane Nováku, hodně štěstí při zítřejším pohovoru, Petr Plíhal | Agentura XY. Aplikace jako je TextRecruit, umožňuje plánované zasílání zpráv. S tímto nástrojem můžete tak efektivně komunikovat s destíky uchazečů najednou. No uznejte není to vysoce efektivní komunikace?

Institut rodinných firem

Poznámka – Jestliže čekáte nějaký nový nábor nebo máte nějaké další dílčí úkoly, zašlete rychlou poznámku s body, co má být uděláno a dokončeno.

Proces po pohovoru – Zde doporučujeme nástroj využít pro poskytnutí detailní zpětné vazby kandidátovi. Uplyne pár dní a kandidát nemá absolutně žádnou zpětnou vazbu o dalším postupu a je to pro něj do určité míry nejisté a frustrující období. Tato forma komunikace prokazatelně zlepšuje komunikaci s uchazečem a činí ji tak maximálně efektivní. Také vnáší do vztahu mezi náborářem a kandidátem pocit jistoty a transparetnosti.

Další článek:  12 statistik, které změní váš nábor!

TextRecruit je moderní nástroj, který můžete využít pro zefektivnění náborové komunikace. Můžete tak komunikovat jak s potenciálními tak aktivními kandidáty a svoji komunikaci plánovat. Vzhledem k měsíčnímu paušálu přibližně 700,- Kč, ho doporučuji spíše pro větší náborové aktivity, ale svůj veliký přínos má především v budování vztahů s vaší základnou kandidátů a tudíž potenciálních zaměstnanců. ¨

Máte také nějaký zajímavý tip na vhodný nástroj pro náboráře?

  • Detail aplikace: link
  • Podobné nástroje: link
- Reklama -