TikTok a nábor zaměstnanců? Proč ne? TikTok resumé

304

Tento týden zahájila společnost TikTok pilotní program „TikTok Resumes“, jehož cílem je spojit uživatele s volnými pracovními místy ve velkých korporacích, jako jsou Shopify, Target, Chipotle a Alo Yoga. Možná časem dorazí i k nám.

TikTok versus LinkedIn

Od letošního roku je totiž na TikToku více uživatelů Gen Z než na Instagramu – více než polovina uživatelské základny aplikace je mladší než 24 let. Srovnatelně pouze 19,3% uživatelů Linkedin patří do Gen Z.

Uživatelé ve Spojených státech mohou od nynějška do 31. července odesílat životopisy. Uživatelé TikToku sdíleli tipy na kariéru a rozhovory na platformě sociálních médií, včetně poradenství při vytváření životopisu a komplexního kariérního poradenství.

TikTok resumé

Zajímavý přístup je to především v tom, že uchazeči mohou kreativně předvést sebe a své dovednosti v aplikaci pomocí hashtagu #TikTokResumes. Mohou procházet výpisy pracovních míst, prohlížet příklady videí a zkontrolovat profily tvůrců, kteří nabízejí rady týkající se kariéry, než předloží svou vlastní sebeprezentaci.

TIP:  Roční, bilanční, hodnotící pohovor je minulost, je tady „Nepřetržitá zpětná vazba“

#CareerTok je již na platformě prosperující subkulturou a my se nemůžeme dočkat, až uvidíme, jak komunita zahrnuje. TikTok Resumes a pomáhá znovu představit nábor a hledání zaměstnání, “řekl Nick Tran, globální vedoucí marketingu TikTok.

„Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, jak komunita zahrnuje TikTok Resumes a pomáhá znovu představit nábor a hledání zaměstnání.“

Zahájení programu přichází uprostřed celonárodního nedostatku pracovních sil, který způsobil, že se společnosti napříč průmyslovými odvětvími snaží zaměstnavatelé získat dostatek pracovníků do nejrůznějších oborů.

TikTok jako nástroj pro nábor

Nyní může být Tiktok více než pouze místem pro zábavu. Místo kde se uživatelé mohou naučit nové dovednosti, ale také to může přimět lidi, aby získali novou práci. V případě podniků, zaplnit volná pracovní místa nebo budovat svůj brand pro určitou generaci.

Více: https://www.tiktok.com/tag/careertok

 

- Reklama -