TikTok a nábor zaměstnanců? Proč ne? TikTok resumé

85

Tento týden zahájila společnost TikTok pilotní program „TikTok Resumes“, jehož cílem je spojit uživatele s volnými pracovními místy ve velkých korporacích, jako jsou Shopify, Target, Chipotle a Alo Yoga. Možná časem dorazí i k nám.

TikTok versus LinkedIn

Od letošního roku je totiž na TikToku více uživatelů Gen Z než na Instagramu – více než polovina uživatelské základny aplikace je mladší než 24 let. Srovnatelně pouze 19,3% uživatelů Linkedin patří do Gen Z.

Uživatelé ve Spojených státech mohou od nynějška do 31. července odesílat životopisy. Uživatelé TikToku sdíleli tipy na kariéru a rozhovory na platformě sociálních médií, včetně poradenství při vytváření životopisu a komplexního kariérního poradenství.

TikTok resumé

Zajímavý přístup je to především v tom, že uchazeči mohou kreativně předvést sebe a své dovednosti v aplikaci pomocí hashtagu #TikTokResumes. Mohou procházet výpisy pracovních míst, prohlížet příklady videí a zkontrolovat profily tvůrců, kteří nabízejí rady týkající se kariéry, než předloží svou vlastní sebeprezentaci.

Přečtěte si také:  Jak na zaměstnanecké benefity?

#CareerTok je již na platformě prosperující subkulturou a my se nemůžeme dočkat, až uvidíme, jak komunita zahrnuje. TikTok Resumes a pomáhá znovu představit nábor a hledání zaměstnání, “řekl Nick Tran, globální vedoucí marketingu TikTok.

„Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, jak komunita zahrnuje TikTok Resumes a pomáhá znovu představit nábor a hledání zaměstnání.“

Zahájení programu přichází uprostřed celonárodního nedostatku pracovních sil, který způsobil, že se společnosti napříč průmyslovými odvětvími snaží zaměstnavatelé získat dostatek pracovníků do nejrůznějších oborů.

TikTok jako nástroj pro nábor

Nyní může být Tiktok více než pouze místem pro zábavu. Místo kde se uživatelé mohou naučit nové dovednosti, ale také to může přimět lidi, aby získali novou práci. V případě podniků, zaplnit volná pracovní místa nebo budovat svůj brand pro určitou generaci.

Více: https://www.tiktok.com/tag/careertok

 

- Reklama -
Předchozí článekTipy pro interview. 50 let praxe z interview Nicka Hewerse
Další článekObjevte v sobě manažera Tao. Tao manažerská cesta
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.