Tohle je Ema, seznamte se. Průměrný zaměstnanec kanceláře za 20 let

Zde je ukázka toho, jak 20 let kancelářské práce znetvoří lidské tělo

361

Nelekněte se. Asi se shodneme, že Ema prostě nevypadá dobře. Její nohy jsou oteklé a pokryté křečovými žilkami. Její oči jsou ploché a mrtvé a záda vypadají jako by trávila dny nošením pytlů cementu na stavbu. Je to kruté, ale pravdivé. Emma je panenka v životní velikosti, která zobrazuje, jak by průměrný administrativní pracovník ve Velké Británii mohl vypadat za 20 let, pokud nedojde ke změnám v pracovním prostředí. Myslím, že pro nás platí to samé.

Přečtěte si také: Hormony štěstí, nálady nebo spánku. Tuhle partu hormonů si zamilujete!

Váš kolega z nezdravé budoucnosti

Pro novou zprávu nazvanou „Pracovní kolega budoucnosti“ se tým zdravotnických odborníků pod vedením behaviorálního futuristy Williama Highama podíval na údaje z průzkumu předložené více než 3000 pracovníky ve Francii, Německu a Velké Británii. Konkrétně studie zahrnovala 3 003 účastníků z Francie 1 001, Německa 1 001 a Velké Británie 1 001.

„90 % britských administrativních pracovníků trpících zdravotními problémy spojenými s prací, má větší potíže s výkonem své práce. Zbytek Evropy na tom nebude jinak!“

Přečtěte si také: Krize vás nezabije, ale co určitě je…

TIP:  9 důvodů kdy říct NE

Nemocný kancelářský zaměstnanec

Zaměstnanci uvedli, že řeší problémy se zrakem 50 %, bolavými zády 48 % a bolestmi hlavy 48 %, jako přímý důsledek jejich pracovního prostředí. Ema také trpí stresem, ekzémem, nadváhou a otoky končetin. Pokud nebudeme zásadním způsobem otřásat standardním kancelářským prostředím, podle Highama směřujeme k budoucímu nezdravému a život ohrožujícímu proudu.

Pokud neprovedeme radikální změny ve svém pracovním životě, jako je například více se pohybovat, řešit náš postoj u našich pracovních stolů, dělat pravidelné přestávky, chodit na procházky nebo uvažovat o zlepšení nastavení naší pracovní stanice, naše kanceláře nás nakonec dovedou k nějakému onemocnění. Co myslíte?

Přečtěte si také: Od psychotechniky k psychologii práce? Jaká je budoucnost psychologie práce?

Jsem Ema

Další zjištění ve studii

Zdroj: https://www.fellowes.com/gb/en/resources/fellowes-introduces/work-colleague-of-the-future.aspx

- Reklama -