Co je trendy v HR marketingu dnes, zítra nemusí platit…

1378

Trendy a statistiky nám dokáží říci hodně o tom, co je a co není úspěšné. O náborovém marketingu to platí dvojnásob. V loňském roce celkový počet aktivních uživatelů sociálních sítí celosvětově překonal již 3 miliardy. 40 % zeměkoule používá nejméně jeden sociální kanál. 97 % uživatelů mezi 16 a 65 se v uplynulém měsíci přihlásilo alespoň na jeden sociální kanál. S takto zapojeným světem není divu, že tolik důrazu bylo kladeno na to, jak využít sociální sítě jako HR marketingového a komunikačního kanálu, aby se zapojili uchazeči o zaměstnání a aby to zahýbalo lokálním trhem práce.

HR marketing vás naučí to, jak prezentovat přidanou hodnotu vaší společnosti.“

Aktivní uživatelé sociálních sítí tráví v průměru více než dvě hodiny denně na svých oblíbených kanálech. Klíčem k jejich zapojení je pochopení toho, jakým způsobem zde tráví čas a na jakých kanálech. Facebook stále upoutává pozornost většiny diváků, přičemž Instagram a Snapchat oslovuje spíše mladší generace.

„Kandidáti vám nepošlou životopis proto, co děláte, ale proč to děláte.“

Prohlížení na mobilních zařízeních již představuje 80 % celkového online času stráveného uživateli. Proto je důležité, abyste svá HR marketingová sdělení přizpůsobili chování kandidátů v mobilních aplikacích. Pokud jsou vaše kariérní stránky nepřizpůsobené pro mobilní zařízení, ztrácíte zájem svých potenciálních kandidátů.

Institut rodinných firem

 „Nejlepší HR marketing nevypadá jako HR marketing.“

S 5 miliardami měsíčních uživatelů po celém světě, komunikujících prostřednictvím aplikací pro zasílání zpráv není divu, že to v každém zaměstnavateli vzbudí zájem, jak i zde se svým HR marketingem uspět. Ve skutečnosti vám Facebook umožňuje oslovit publikum o objemu 1,3 miliardy prostřednictvím reklam programu Messenger.

„HR marketing není o tom, co nabízíte za benefity a plat, ale o příběhu, který vaše společnost vypráví.“

Jako nový trend je oblast poslechu zvuku a zájem se pomalu zvyšuje. Stále více lidí se obrací k snadnému poslouchání, aby četlo zprávy a informace, z důvodu nedostatku času na vlastní čtení. 26 % Američanů každý měsíc poslouchá podcasty, což se v roce 2017 zvýšilo o 24 % a očekává se, že tento trend bude i nadále růst. Přestože podcasty nejsou vnímány jako prvotřídní obsah, je relativně snadné je produkovat a zveřejňovat. Podcasty jsou skvělou alternativou k tradiční tvorbě HR marketingového obsahu.

„Kandidát není hlupák, bez hry a manipulace ho nezískáte.“

Jestliže obrázek stojí za tisíc slov, pravděpodobně video s HR marketingovým obsahem stojí za tisíc obrázků a obsah marketingových dat to dokazuje. Vizuální obsah je sdílen čtyřikrát více než jiné typy obsahu. Rozvíjení atraktivního obsahu a zpráv, které jsou vizuální povahy, nejenže dosáhnete rostoucího zájmu kandidátům, ale také diverzifikuje váš obsah a maximalizuje váš náborový efekt.

Další článek:  Proč Employer Brand nebyl nikdy tak důležitý jako teď?

Tak co myslíte, ujíždí vám vlak v HR marketingových trendech?

Infografika z roku 2014 společnosti BLR je toho důkazem, že trendy se mění.

Trendy v HR marketingu. Porovnejte infografiku z roku 2014 s dnešními trendy…
- Reklama -