Tyto lídry potřebujete ve své organizaci

1076

Průvodce – Trenér – Konzultant

Každá organizace by měla mít tyto tři klíčové lídry, kteří jí pomohu překonat nejedno úskalí budování HR a personálního a manažerského řízení celkově. Dnešní pohled na manažery a lídry organizací již není věcí jednoho člověka, ale skvělé pracujícího a soudržného týmu. Tým tvořený odborníky disponující schopnostmi a zkušenostmi konkrétního lídra.

Lídr/ Manažer/ Průvodce

Je lídr, který učí ostatní být proaktivní a provádí je změnou. Tento člověk je důležitý tam, kde věci stagnují, rozhodnutí nebo jejich realizace je pomalá a je vázaná na složitou kompetenční strukturu, v které se lze jednoduše ztratit. Řada dnešních společností je málo aktivních, a to se týká jak oblasti HR, tak i změn v kultuře organizace. Kultura není pouhou aktivitou managementu, ale je to kolektivní myšlení vašich lidí. Otázkou není, zda máte nějakou kulturu, ale skutečná otázka je, co děláte, abyste pozitivně ovlivnili postoj vašich zaměstnanců, kteří by vás aktivně prezentovali a přispěli k celkovému PR vaší organizace. Zachování zaměstnanců je klíčovým tématem dnešního podnikatelského světa, jelikož výzkum od Gallupu naznačuje, že ohromující 47 % pracovníků říká, že nyní je vhodný čas najít kvalitní práci. Kromě toho 51 % zaměstnanců aktivně hledá nové pracovní místo nebo se dívá na nové příležitosti. Nyní je čas být průvodcem skvělého zaměstnaneckého zážitku. Jako průvodce musí také být inspirativním lídrem pro svou organizaci. Snažit se stimulovat to, jak zaměstnanci o organizaci přemýšlejí a myslí. Toto lze dosáhnout nabídnutím výukových kurzů, realizací marketingových nápadů, tvorbou plakátů a bannerů, videí, tvorbou firemních výzev, a především organizací promyšlených setkávání se zaměstnanci s cílem se společně podílet na změně.

TIP:  Produktivita práce. Kdo ji ničí a jak jí účinně zvýšit?

Lídr/ Manažer/ Trenér

Stůl je nebezpečným místem, ze kterého můžete soudit celý svět kolem vás a myslím si, že dnešní HR tráví příliš mnoho času za svým stolem a v určité formě izolace. HR manažeři by měli trávit co nejvíce času po boku svých manažerů a trénovat je v tom, jak dělat svět svých zaměstnanců ještě lepší. 60 % veškerého učení se totiž děje na pracovišti a v provozu, takže HR nemůže jen omezit svůj vliv pouze na školící místnost. 20 % veškerého učení pochází z efektivně podané zpětné vazby, přesto je pro manažery výjimečné, že získávají pravidelnou zpětnou vazbu o tom, jak si vedou. Dobří trenéři mají zkušenosti s řízením a vedením a nebojí se pracovat společně s těmi, které učí. Trénují rozvoj vedení a mají zkušenosti s řízením týmů. Nicméně skutečnost spočívá v tom, že řada firemních trenérů má malý vliv na svou organizaci, a proto potřebuje dalšího lídra a tím je konzultant. Myslím si, že každá společnost by měla mít lídra v tréninku a koučování. Někoho s bohatou manažerskou zkušeností, který může být průvodce a zároveň podporou vašich manažerů.

TIP:  Moderní řízení a jin jang management

Lídr/ Manažer/ Konzultant

Posledním lídrem a bodem je důležitost lídra, jako konzultanta, který se spoléhá na data, představuje nové nápady a osvědčené postupy, rozvíjí plány a získává správné osoby, které se podílejí na provádění tohoto plánu a zajistí, aby byl plán spuštěn a realizován. Jak již bylo uvedeno, HR potřebuje přesná data, která posílí důležitost práce zaměstnanců a jejich výkonu, spokojenosti zákazníků a dokonce i ziskovosti organizace. Zaměření na data umožní orientovat se na fakta, nikoli na pocity. Konzultant musí znát osvědčené postupy a disponovat nápady, které mohou ovlivnit to, jak zaměstnanci organizace pracují. Existuje tolik HR technologií, které mají záměr zvýšit produktivitu zaměstnanců. Příliš málo HR týmů má plány, které jsou sdíleny v celé organizaci, což není dobré, protože každý plán HR by měl zahrnovat a ovlivňovat každou část organizace. Lídr konzultant pracuje prostřednictvím svých manažerů a týmů, aby provedli pozitivní změny, které chce implementovat. Manažeři pracují na tom, aby naplnili svůj seznam priorit. Lídr konzultant vyžaduje přímý přístup k majiteli organizace, abych si mohl být jist, že může uplatnit změny. V dnešních společnostech již kultura není jen HR věcí, je to podstata podnikání. Tím, že jste v rámci organizace průvodcem, trenérem a konzultantem, zvyšujete důvěryhodnost a vliv svého týmu, abyste skutečně pomohli všem ostatním tvořit kvalitní podnikání. Hodně štěstí.

- Reklama -