USP kandidáta. Jaké je vaše USP?

183

Doporučuji vám, abyste nadměrně neinvestovali do hledání zaměstnání skrze vyvěšená pracovní místa na portálech práce, ale místo toho investujte svůj čas do vlastní prezentace, která bude dobře viditelná pro personalisty, a to prostřednictvím klíčových sociálních kanálů.

Mnoho kandidátů nezná a nerozumí problematice klíčových slov a frází a nedotáhnout tak svůj profil do vyšší úrovně. Zkuste myslet jako náborář nebo personalista, co asi budou hledat na všem profilu nebo síti, jako je LinkedIn, či Facebook nebo Google.

Jaké je vaše USP

USP je zkratka z anglické složeniny Unique Selling Proposition a znamená jedinečný prodejní argument. Termín USP se používá různě, a to od oblasti tvorby textu po popis benefitů výrobků či služeb. V našem případě je to vaše USP vás jako kandidáta na trhu práce. Čím se tento kandidát liší od těch ostatních, jemu podobných? Proč bych já jako personalista měl zvolit právě vás? USP je vaší odpovědí na podobné otázky.

USP má obvykle podobu jedné až tří vět a její základní charakteristikou je stručnost, ve které své argumenty vysvětlíte. USP není vaší žádnou zbytečnou reklamou či nudným a ustáleným marketingovým sloganem, vždy za vás musí mluvit skutečná a silná fakta. USP kandidáta je tedy jakýmsi vaším stručným shrnutím vaší hodnoty nebo hodnot. USP je obvykle to co vás rychle prodá a odprezentuje.

Přečíst
Jak se naučit měkké dovednosti? Seznamte se s VR Barrym

Váš životopis by měl být přizpůsoben pro každou roli, kterou chcete zastávat. Většina HR pracovníků se právě zaměřuje na souhrn ve vašem sociálním profilu a také toto je místo, kam patří vaše USP, to je to místo, kde se hledá to nejpodstatnější, čím musíte zaujmout.

Hodně štěstí při tvoření vaší USP.

Petr

 

 

- Reklama -
Předchozí článekZnáte rysy super úspěšných lidí?
Další článekVizuální prvky v externí HR komunikaci vítězí nad textem
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.