Úspěch díky vytrvalosti. Ray Kroc a McDonald’s

470

Otec Raye Kroca byl český emigrant a pocházel z vesnice Stupno (oprava v mém videu), kousek od Plzně. Ray byl velice aktivní dítě, a tak se jeho matka rozhodla, že ho začne sama vyučovat na klavír. Do školy nerad chodil, protože měl pocit, že mu informace získané ve škole v jeho životě nepřinesou příliš užitku. Jeho klíčem k úspěchu byla především vytrvalost a stálý optimismus.

V mládí se živil všelijak. Jako pianista v rozhlase, řidič sanitky a také jako prodejce přístrojů na mléčné koktejly. V roce 1953 se jeho dosavadní život měl radikálně změnit. Když poprvé viděl restauraci bratrů MacDonaldových, kde jste našli sladěné pracovníky, všudypřítomnou disciplínu a špičkovou organizaci práce, která v něm probudila okamžité vzrušení. Tento druh businessu pro něj měl ten pravý potenciál, který se rozhodl rozvíjet.

Institut rodinných firem

Kroc nepocházel z bohatých poměrů a ani nestudoval prestižní vysokou školu. Svou vlastní pílí, myšlením a vytrvalostí se mu podařilo vytvořit jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších obchodních řetězců na světě.

„Zaměstnanec, který se nechce vyvíjet, není pro mě. Pozorováním stromů jsem dospěl ke zjištění: Dokud je ovoce zelené, roste. Jakmile je zralé, hnije.“ Ray Kroc

To, co já si z jeho podnikání odnáším je slovo vytrvalost, protože to je často to co odlišuje ty co chtějí něco dokázat, rozvíjet, tvořit, od těch ostatních a i když občas poklesnou, zastaví se nebo stagnují, znovu se do toho zakousnou a pokračují ve své cestě, protože tak to je, taková je totiž vytrvalost.

Další článek:  Žádná práce nestojí za vaše utrpení! Syndrom vyhoření z práce

- Reklama -