Úspěšná kariérní stránka. Jak na to?

769

I když oceňuji, že Vaše práce není o tom, co a jaké barevné tlačítko bude spouštět, že o 5% kliknutí něco zvýšíte nebo která část stránky generuje nejvíce pozornosti. Přeci jen, mám pro Vás pár doporučení nad tématem kariérních stránek. Navštivte můj svět, konzultanta a poradce employer brandingu nebo personálního marketingu, chcete-li. V mém světě se zabývám tvorbou personálně-marketingových řešení a konceptů včetně kampaní a mimo jiné i tématem kariérních stránek pro společnosti.

Tři zajímavé tipy pro kariérní stránky

Obsah kariérních stránek

Pokud nejsou Vaše kariérní stránky vizuálně nebo obsahově v pořádku, odradí až 90% Vašich návštěvníků. To znamená, že se Vaše vyhlídky na oslovení kandidáta se srazí na minimum. Co vše jste ztratili? Kandidáti se nebudou zajímat o obsah a náplň pozice nebo seznam Vašich pozic, nemohou referovat dále, koho dalšího hledáte a nezareagují Vám. Nekliknou a nic Vám nezašlou, ztrácíte je. Vzbudíte celkově negativní dojem, že o tento kanál komunikace s kandidátem nemáte zájem.

Institut rodinných firem
Další článek:  Kariérní stránky a jak na to?

Poslání kariérních stránek

Dalším problémem často bývá nesoulad mezi Vaší reklamou, bannerem a kampaní v porovnání s obsahem Vašich kariérních stránek. Objevuje se Vaše grafika v podobném stylu, jako na Vašich ostatních sděleních? Logo, pozadí, barvy, vzory, symboly, podobný textový obsah, písmo, celková linka, apod. Podařilo se Vám komunikovat Vaše hlavní sdělení = poslání firmy?

Emoce v kariérních stránkách

Z Vašich kariérních stránek musí být cítit emoce, Váš kandidát musí mít touhu se s Vámi spojit a ještě lépe chtít s Vámi pracovat. Ukažte jim, že být součástí Vaší firmy má svou prestiž, že se stávají něčeho součástí a že jim nabízíte bezpečné místo, v kterém je čeká kariérní růst, podpora a péče. K čemu se Vaše firma je ochotna zavázat, co je schopná do vztahu s kandidátem věnovat.

Další tipy pro kariérní stránky

Získejte Vaše publikum třeba prostřednictvím Vašich lidí, kteří mohou vytvořit zajímavý obsah. „Práci tady miluju.“, zaznělo od Martina, který se zúčastnil třech konferencí minulý rok, a tyto setkání mu velice pomohla v jeho prodejních výsledcích.

Další článek:  Kariérní stránky a jaké použít barvy?

Váš celkový firemní obraz je také důležitý a má dopad na vnímání potenciálního kandidáta. Kdo za firmou stojí, jak ti lidé vlastně vypadají? Znám je? Jsou jako já? Jak se tváří a co si myslí? Pracujte na Vašem obraze, aby byl důvěryhodný, přívětivý, laskavý a vzbuzoval touhu.

Vaše hodnocení a reputace je důležitá pro sběr dalších možných kontaktů. Udržujte čerstvost Vašich referencí a aktualizujte data webu, sociálních sítí a pravidelně komunikujte. Dva roky staré hodnocení je Vám k ničemu. Opožděná komunikace nebo žádná má negativní dopad na publikum. Eliminujte chyby v komunikaci na minimum.

Pokud si stále nevíte rady nad tématem kariérních stránek, jsem tu pro Vás.

- Reklama -