Jak nalézt uspokojení z práce nebo spokojenost v práci?

441

… to je velmi důležitý aspekt, který by měl každý při hledání zaměstnání zohlednit. Protože chybí – li uspokojení z práce, chybí i motivace – být produktivnější, cílevědomější, flexibilnější, schopnější v očích svých i v očích toho, kdo nás zaměstnává.

Místo abychom se někam posouvali a kariérně rostli, stagnujeme. Místo abychom měli perspektivu získat lepší pozici, hrozí, že přijdeme i o tu co už máme.

Uspokojení z práce

Trh práce je náročný a ne vždy nabízí to, co bychom si my sami představovali. Z hlediska mzdového ohodnocení, z hlediska náplně práce, z hlediska potencionálního kariérního růstu atd. Ne každý je ochoten dělat kompromisy. Ne každý volí pří výběru a hledání zaměstnání tu správnou strategii. Od toho tu ale máte na pomoc kariérní kouče.

Ti vás dokážou nasměrovat správným směrem. Nalézt v mozaice nabízených pracovních příležitostí tu pro vás správnou a dostupnou s výhledem dalších možností pro váš profesní i osobnostní rozvoj. Někdy musíme učinit obrazně řečeno krok zpátky, přijmout něco, co je z našeho pohledu pod naší úroveň, abychom pak mohli učinit krok vpřed a získat pozici, která nás bude naplňovat a kde se dostaví i tolik kýžený výsledek – dělat práci, která nás bude bavit.

TIP:  Než půjdete na pohovor. Jak se připravit na pohovor?

Spokojenost v práci

Mnohé se tím u vás změní. Budete spokojenější, sebevědomější, optimističtější, pozitivněji naladění a pak se budete možná i divit, jak k vám budou další příležitosti stran profesních možností „samy“ přicházet.

Spokojenost v práci jde navíc ruku v ruce s vaším osobním životem. S tím jak budete nakládat s vaším volným časem. Vše záleží v zásadě na vás. Zda se zkusíte v nepříznivé situaci obrátit na zkušeného kouče, který s vámi bude pracovat, a společně pak v nějakém rozumném horizontu něčeho dosáhnete. Něco změníte, směr vašeho uvažování, způsob vnímání sama sebe.

S pomocí kouče tam záhy nebude podceňování a frustrace, ale zdravé sebevědomí a pocit, že na to či ono, o čem třeba jen sníte, máte. Že není důvod se bát, že s koučem v zádech můžete něco ve své profesi při svém vzdělání a nabytých zkušenostech dokázat.

Najít vysněnou práci a objevit rovnováhu

Kouči se setkávají každodenně s lidmi tzv. vyhořelými z práce. Již nemají motivaci, nevěří sami sobě, jejich pracovní výkon klesá, nic je nebaví, jsou odevzdaní. Stačí ale někdy jen malý impuls, zpětná vazba, mluvení o situaci, její rozebrání z mnoha úhlů a najednou se titíž lidé stanou schopnými hledat řešení ze svízelné situace.

TIP:  Hormony štěstí, nálady nebo spánku. Tuhle partu hormonů si zamilujete!

Nemějme utkvělou představu, že v dnešní době musíme vše zvládnout sami. Nenuťme se do něčeho, co nám není vlastní. Umějme si přiznat, že by bylo dobře nechat si poradit stran práce, kariéry, možností, kde a jak se lze na trhu práce uplatnit. Je to přirozený stav, který lze s kariérním koučem řešit. A čím dříve tím lépe.

Samo čekání na zaměstnání, které nás bude tak říkajíc „bavit,“ a ještě bude dobře mzdově ohodnocené, zpravidla nikam nevede. Musíme být sami aktivní a jít tomu, o co ve svém profesním životě stojíme, naproti. Bez toho to zkrátka nejde. A jedna z možností pro vás je vyhledat kariérního kouče.

- Reklama -