Útočí Facebook na LinkedIn?

928

Facebook se stále snaží zůstat pohodlnou aplikací nejen pro zábavu, ale i pro prodej produktů a nově by rád skočil i po svém konkurentovi v oblasti hledání práce a firemní, profesní síti, mluvme o jeho konkurentovi LinkedInu. Na rozdíl od aktuální funkce Facebooku, která vám umožňuje uvést vaši aktuální práci a vzdělání umožňuje nové rozhraní prezentaci dalších vašich dat, jako jsou vaše profesní příspěvky, pracovní historie, oborové zájmy a sdílení a aktuální informace o zaměstnavateli.

Tato funkce prezentace životopisu, jakou disponuje Linkedin nebude automaticky spuštěna, pokud to Facebooku neumožníte. Je zde patrný tlak Facebooku na to využít své prostředí jako platformu pro hledání práce a vhodných kandidátů a stát se tak jakousi multiplatformou, která uspokojí vše a každého.

Útočí Facebook na LinkedIn?

Institut rodinných firem

Aktuálně je tato verze spuštěna pouze pro některé vybrané skupiny v USA. Mluvčí společnosti Facebook reagoval na tuto informaci s tím, že na Facebooku vždy vyvíjí a testují nové produkty a služby. „V současné době testujeme novou funkci historie práce, abychom mohli lidem pomoci najít práci a firmám usnadnit hledání zaměstnanců.“

Další článek:  Než se rozhodnete pro personální audit

Uvidíme v budoucnu, jak se hledání práce a prezentace zaměstnavatelů bude vyvíjet, ale jsem přesvědčen, že bude pouze jeden vítěz. Co vy na to?

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

 

- Reklama -