V boji o zaměstnavatelskou značku buďte kreativní

979

Budování silné značky zaměstnavatele se týká důvěry a pověsti – zákazníci, zaměstnanci, kandidáti chtějí vědět, že jejich zaměstnavatelská značka – nebo jejich kariéra – je ve vašich rukou bezpečná. A je to naše lidská přirozenost k tomu, abychom se zaměřili na jména a značky, která poznáme a kterým věříme, důvěřujeme.

Hledejte nové zaměstnance, ale nikdy nezapomínejte na své vlastní lidi – jsou to vaši největší velvyslanci zaměstnavatelské značky

Dnes existuje celá řada různých komponent strategie, včetně identifikace komunikačních kanálů, pochopení osobností vašich zaměstnanců a kandidátů.

Pokud působíte v sektoru, kde je obtížné se odlišit, musíte udělat to, že začnete pracovat s vašimi hodnotami a aktivně zapojíte zaměstnance i zákazníky. Podle mého názoru se jedná o to, že se nechováte jako firma, která je odborníkem v oboru, ale jako vůdce určitého druhu myšlení na základě hodnot, vizí a firemních snů. Zatímco všichni víme, že pro každou firmu je nejhodnotnějším kandidátem ten, který nehledá, kolik firem v náboru zaměstnanců skutečně oslovuje pasivní kandidáty prostřednictvím účinných PR strategií, obsahu a komunikačních kampaní?

TIP:  Employer branding musíte zalévat, aby vám rostl.

Existuje řada způsobů, jak toho dosáhnout a je důležité si uvědomit, že budování značky s novými cíli sebou nese nové výzvy. Níže pár námětů.

Tvořte

Pokud se pravidelně objevujete v médiích a vaši kandidáti čtou nebo vás sledují on-line, vytvoříte autoritativní obraz pro vaše cílové publikum.

Měňte obsah

Pokud jste měli firemní zpravodajství změňte jej na příspěvek v blogu. Sdílejte jej na vašich společenských mediálních kanálech a ujistěte se, že všichni ostatní ve firmě mají zájem a sdílení tak, že rozšiřují váš dosah.

Tvořte události

Použijte události pro vytváření sítí s kandidáty a zaměstnanci jako způsob, jak vytvářet komunitu. Realizujte průzkumy, abyste získali údaje do blogu nebo tiskové zprávy.

Začleňte

Vytvořte kulatý stůl klientů, zaměstnanců nebo kandidátů a společně diskutujte obsah. Získáte obrovské množství zpětné vazby a podnětů k zamyšlení.

Vždy je také důležité přemýšlet o typech lidí, na které cílíte a jaký obsah by mohli chtít a vyžadovat. Pasivní kandidáti nikdy nebudou žádat o zaměstnání – chtějí dobrý obsah, který jim dodá jejich hodnotu – a který vás vkládá do jejich mysli, když se rozhodnou, že chtějí změnu.

TIP:  Jak tvořit Employer Brand?

Aktivní kandidáti se zajímají o pracovní místa, ale vy musíte přemýšlet, jak tyto inzeráty o zaměstnání můžou být trochu zajímavější pomocí nových technik, jako jsou infografiky, motta, sdělení, prohlášení apod. Přemýšlejte o plánování vašich pracovních reklam a obsahu, pokud se vaše publikum skutečně dívá.

A nakonec, v honbě za novými zaměstnanci nikdy a to opakuji nikdy nezapomeňte na své vlastní lidi – jsou to vaši největší velvyslanci zaměstnavatelské značky.

- Reklama -