Video: Budujme kvalitní vztahy

353

Když si vzpomenu na dokument Strnadovi z minulého pátku, tak si vybavuji větu pana Strnada při svatebním obřadu, kde říká: „Hlavně rodina, hlavně rodina.“

Co nás udržuje zdravé a šťastné v průběhu života? V nedávné Harvardské studii realizovali výzkum mladých lidí, kde se jich vědci dotazovali, jaké jsou jejich nejdůležitější životní cíle. 80 % z nich sdělilo, že hlavním životním cílem je být bohatý a 50 % uvedlo, že jejich významný životní cíl je získat věhlas.

Institut rodinných firem

Studie sledovala životy 724 mužů po dobu 75 let. Analyzovala se jejich práce, osobní život a jejich zdraví. Co studie sdělila? Jaká jsou ponaučení z desítek tisíc stran informací, které získali z těchto životů? Netýkají se bohatství a ani slávy. Nejjasnější zpráva, kterou jsme získali z této 75leté studie, je tato: Kvalitní vztahy nás udržují šťastnější a zdravější.  

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. | Einstein

Jaká je tedy lekce o vztazích? První je ta, že společenské vztahy opravdu prospívají a že samota zabíjí. Druhá velká lekce, kterou vědci získali, je, že to není jen počtem přátel, které máte, a není to o tom, zda jste v nějakém závazku, ale je to kvalita blízkých vztahů, která hraje roli. Třetí největší lekce o vztazích a našem zdraví je, že dobré vztahy nejen ochraňují naše tělo, ale chrání i náš mozek.
 
Může to být něco tak prostého jako výměna času u obrazovky za čas strávený s lidmi, nebo oživení uvadajícího vztahu nějakou novou společnou činností, dlouhými procházkami, nerušeným časem pro sebe, nebo navázání kontaktu s členem rodiny, se kterým jste již roky nemluvili, protože tyhle až příliš časté rodinné sváry si vybírají strašnou daň na lidech, kteří k sobě cítí zášť.
štastný a zdravý život je postaven na kvalitních vztazích.

Další článek:  Jaký je úspěšný podnikatelský mindset?

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.

 

 

- Reklama -