Video: Čtyři dohody – kariéra a život

232

Ve čtyřech dohodách nalezneme taková pravidla a ponaučení pro život, která jsou použitelná i pro úspěšnou kariéru.

Nehřešte slovem – vaše hlava je jako úrodné políčko
Slovo není jen zvukem nebo symbolem. Slovo je síla, je to moc, kterou máme.  Lidská mysl je jako úrodná půda, do které jsou neustále zasívaná semena. Semena jsou názory, ideje nebo pojmy. Zasejete semínko, myšlenku, a ta roste. Zcela záleží na tom, co do své hlavy zasejete, to totiž poproste.  Pokud se chceme osvobodit od negativního dopadu na naši kariéru, užívejme slovo správným způsobem. Nehřešit slovem je správné využívání naší energie a znamená to využívat energii ve směru pravdy a lásky k sobě.

Neberte si nic osobně – to co nosíme v srdci, to k sobě přitahujeme
Vždy když se kolem nás něco děje, učme se si to nebrat osobně. I když se celá řada situací v kariéře jeví jako osobní a urážející, snažme se, aby to s námi nemělo nic společného. Neberme si nic osobně, protože bychom tím trpěli kvůli něčemu, co za to nestojí a také nám to pomáhá rozbíjet mnoho návyků a rutin, která nás drží v pasti a utrpení. Dá se říci, že to, co nosíme v srdci, to k sobě přitahujeme.  

Přečtěte si také:  Poslední slova Steva Jobse

Nevytvářejte si žádné domněnky – nebojte se ptát na to, čemu nerozumíte
Vytváříme bohaté domněnky o tom, co o nás lidé říkají a bereme si to osobně a na oplátku je obviňujeme. V jakémkoli druhu vztahů si můžeme vytvářet domněnky, které nemusí být správné a pravdivé, jen nám kalí cestu. Musíme se naučit ptát na to, co chceme vědět, čemu nerozumíme a přestat si vytvářet domněnky. Budeme komunikovat přesně a jasně.

Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete – to co nás činí šťastnými, jsou naše činy
Být činorodý, znamená naplňovat život. Jako příklad Forresta Gumpa, který neměl žádné velké nápady, ale vždy jednal. Byl šťastný, protože všechno dělal, jak nejlépe mohl, a aniž by očekával nějakou odměnu. Pokud budeme konat vše, jak nejlépe dovedeme, prožijeme intenzivní život, budeme výkonní. Za všech okolností našeho života dělejme vše, jak nejlépe dovedeme.

Čtyři dohody, don Miguel Ruiz

- Reklama -
Předchozí článekPolitické strany nábor neumí, ale proč?
Další článekJaké jsou zvyky opravdu úspěšných lidí? Koukněte
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.