Home Personální marketing | HR marketing Video, jako nástroj pro váš personální marketing? Přehled toho co funguje.

Video, jako nástroj pro váš personální marketing? Přehled toho co funguje.

0
Video, jako nástroj pro váš personální marketing? Přehled toho co funguje.

Rok 2018 je v plném proudu, takže jste již pravděpodobně zaregistrovali mnoho článků o tom, co můžeme očekávat za novinky a trendy na poli personálního marketingu. Protože se stále vyskytuje celá řada témat o tom, co dělat proto, aby byl zaměstnavatel marketingově aktivní a jak se stát více transparentní pro trh práce, zdá se, že video je proto vhodným nástrojem. Jakou platformu, ale pro tyto účely použít a jaká sociální síť je tudíž vhodná? Pojďme na tento přehled.

1) Facebook live

Jako dobrý a účinný nástroj ho popisuje celých 78 % podniků, které ho aktivně využívají, jako marketingový nástroj. Facebook Live je velký trend a je třeba ho zahrnout do vaší komunikace, protože je velice univerzální a okamžitě vás propojí s vaším publikem. Nemusíte nic extra plánovat, vaše publikum vám bude aktivně klást otázky a nejste ani omezení místem a navíc, je zcela zdarma, takže se o svůj rozpočet na personální marketing nemusíte bát. Jako doporučení pro tento kanál je, být stále v kontaktu s publikem a reagovat aktivně na jejich komentáře a získat jejich následný odběr vašich dalších live videí a rozvíjet tak svoje publikum.

Další článek:  Jak využít sociální média pro růst vaší firmy?

Odkaz: Jak na facebook live video

2) Instagram video

85 % společností tvrdí, že Instagram video je pro ně skvělý marketingový nástroj, takže proč ho nevyužít jako další kanál pro váš personální marketing? Instagram vám umožní tvořit pravidelný „příběh“ vašeho videa, který se zobrazuje v horní části účtu, ale je omezen na 10 sekund, ale i to stačí na to, aby se potenciální uchazeč aktivně zapojil do komunikace s vámi. Je vždy dobré mít více sociálních kanálů, už z důvodu různých zájmových a věkových skupin. Tipem pro Instagram videa je, snažit se vytvořit zábavný příběh, který ve svých 10 vteřinách přiláká vaše uchazeče a nejlépe na něco konkrétního, jako je nějaká firemní akce, event, den otevřených dveří, nově otevřená pozice.

Odkaz: Instagram video otázky a odpovědi

3) Snapchat

Jako další zajímavý nástroj pro personální marketing definuje Snapchat celých 88 % firem. Snapchat má spoustu možností výběru, včetně videoreklam mezi příběhy uživatelů. U této platformy je dobrým tipem ho využít speciálně pro budování povědomí o vaší zaměstnanecké značce.

Další článek:  Jak zlepšit svůj nábor na sociálních sítích?

Odkaz: Link na tuto sociální síť

4) 360° Video

86 % podniků, které využily tento druh média sdělily, že je to efektivní marketingový nástroj. Dle mne není snad nic lepšího než využít toto médium už proto, jak dokáže věrně prezentovat prostředí firmy a jeho okolí. 360° video je poměrně nové médium, ale ti, co ho již vyzkoušeli tvrdí, že funguje. Každý úhel pohledu, váš směr je zaznamenáván ve stejném čase, takže dostanete plný panoramatický výhled, ať už jste kdekoli.

Odkaz: pár námětů na 360° videa

5) Interaktivní video

Celých 92 % podniků, které toto interaktivní video používá pro své marketingové aktivity tvrdí, že je to velice efektivní nástroj. Interaktivní video je další poměrně nový marketingový trend, ale je to ten, který může být neuvěřitelně prospěšný, protože je šitý na míru divákovi. Divák si může vybrat to, kam se směrem příběhu bude ubírat, v závislosti na obsahu, který chce vidět. Hlavní tipem pro tento kanál je dobrý obsah, přemýšlejte o svém publiku, co chtějí vidět a jak toto médium vhodně uchopit.

Další článek:  Jak na poutavé inzeráty práce? Kreativita v pracovní inzerci...

Odkaz: jeden ze způsobů, jak na interaktivní video…:)

6) Webináře

Největší procento celých 94 % firem tento kanál považuje jako vysoce efektivní. Webinář je jedním z těch nástrojů, které by měly být v každém firemním intranetu, je to perfektní způsob, jak předat informace pro nové zaměstnance, informovat je nebo rozvíjet. Webinář je i skvělý prodejní nástroj, pokud má vaše firma co předat dalším klientům nebo koncovým zákazníkům je toto vhodné médium.

Odkaz: kariérní webináře

Tak co myslíte, nástrojů pro video ve vašem personálním marketing je celá řada a volba je teď na vaší straně. Snažte se vymyslet dobrý obsah, poznejte své publikum a stále tvořte, výsledky se dostaví.